1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Від сьогодні у Словаччині заборонене вільне пересування громадян вулицями міст і сіл (РОЗ’ЯСНЕННЯ)

08.04.2020 14:00 Без кордонів ВАЖЛИВО

Ця заборона діятиме у сусідній із Закарпаттям державі ЄС до 13 квітня включно.

Ця заборона діятиме у сусідній із Закарпаттям державі ЄС до 13 квітня включно.

Урядом Словаччини затверджено рішення про заборону виходу і вільного переміщення громадян у період з 00.00 08.04. по 23.59 13.04.

У десятків тисяч словаків - тисячі питань про деталі виконання даного рішення влади: як буде здійснюватися контроль, як бути людям, які живуть, скажімо в Братиславі, але мають прописку в іншому місті (окресе, краї) Словаччини? ...

Що вже говорити про іноземців, серед яких і російсько- україномовні люди, ще не дуже добре володіють словацькою мовою. Тому, в цьому блозі, по публікаціям поліції Словацької республіки, а також з публікацій в ряді провідних словацьких ЗМІ я підготував "вижимки" з додаткових роз'яснень держорганів і поліції SR.

Викладаю суть за схемою "питання - відповіді".

- Хто буде контролювати виконання рішення влади про обмеження свободи пересувань?

- Контроль здійснюватиме поліція Словацької республіки, муніципальна (місцева) поліція населених пунктів. Поліцейські патрулі будуть також посилені військовослужбовцями ЗС Словаччини. Екіпажі військових можуть також здійснювати контроль окремо від поліції (наприклад, коли поліцейський відійшов для складання протоколу про порушення - авт.), Всі військовослужбовці матимуть на рукаві жовту пов'язку з написом "поліція".

- Що з документів треба мати з собою при виході на вулицю і як часто буде зупиняти поліція?

- І поліція, і прем'єр Матович говорять про те, що всіх, безумовно, вони перевірити не зможуть. Але поліція контролюватиме осіб, які прямують по вулицях і "громадським просторів". Кожна людина повинна мати з собою документ, що засвідчує його особу (іноземці - ще й документ, що підтверджує законність перебування на території Словаччини). Поліція звертає увагу, що перевірки можуть повторюватися по шляху проходження громадян, тому треба бути готовими до затримок. Вимоги кожної окремої поліцейського є обов'язковими до виконання.

- Якщо я живу і працюю в Братиславі, а прописаний в іншому місці, чи можу я вийти на роботу і як довести, що йду саме на роботу / з роботи?

- Треба відзначити, що Матович говорив про те, що це звичайна справа і ніяких документів (від підприємства / роботодавця) мати не потрібно - мовляв, досить буде заповнити опитувальний лист, правдивість відповідей в якому потім буде розглядати поліція (поліція додавала до цього, що в разі обману - ніхто не піде від штрафу - авт.). Однак поліція роз'яснила додатково, що якийсь документ від роботодавця треба мати - це може бути договір підряду, трудову угоду, підтвердження від підприємства про прийняття замовлення та виконання доставки (наприклад, для кур'єра - авт.) І т.д. Для підприємців / власників компанії це може бути і виписка з Торгового реєстру Словаччини (výpis z obchodného registra - словац.), І "жівностенскій" лист (živnostenský list - словац.), Будь-який інший документ, що підтверджує замовлення від клієнта, необхідність виконання робіт в певному місці і т.д.

- А якщо я живу в Братиславі, а прописаний в іншому місці, чи зможу я вийти в магазин за продуктами?

- Так, але слід мати при собі якийсь документ, що підтверджує ваше проживання (нехай і тимчасове) в Братиславі - це може бути договір оренди житла, той же договір про працевлаштування в братиславській фірмі і т.д.

- Що якщо раніше мені було видано "термін" на 8-е або 9-е квітня на околиці Уряду, в імміграційній поліції або в клієнтському центрі для здійснення мною якогось дії - отримання / здача документа, зняття / постановка на облік автомобіля і т. д. - я можу туди йти / їхати?

- Ні. Всі прийомні години в цих та подібних організаціях скасовані, відповідно до рішення влади про обмеження пересування осіб в період з 08.04. по 13.04. Громадськості заборонений вхід до службових приміщень держорганів і госорганизаций в цей період, а всі раніше видані "терміни" - недійсні. Для отримання нових "термінів", замість втрачених на 8-е-9-е квітня, потрібно знову оформити замовлення.

- Не дивлячись на обмеження переміщень - тільки всередині району (окреса) проживання, якщо мені все ж через службову необхідність, або в силу невідкладних життєвих обставин, буде потрібно їхати в інший район (край) на автомобілі, які документи я повинен мати?

- Поліція і військовослужбовці ЗС Словаччини контролюватимуть всі автомобілі, які будуть проїжджати через / за окремим районам (окресам) по автобанах і автошляхах 1-го, 2-го класів. Якщо будете проїжджати кілька районів, то контроль буде повторюватися кожен раз, при в'їзді в наступний район. Тому слід розраховувати час у дорозі з урахуванням значних затримок. Водій автомобіля, так само як і кожен пасажир, повинні мати документи, що підтверджують безоткладность здійснюваної поїздки. Якщо це робоча поїздка, то підтвердження замовлення від клієнта, або про відрядження припис від підприємства, із зазначенням мети поїздки і т.д. Якщо поїздка до родичів, які вимагають догляду і т.д. - також відповідний документ тощо. При відсутності такого документа, кожен повинен бути готовий до заповнення опитувального листа та ін. Якщо поліцейський вважатиме ваші доводи непереконливими, він має право повернути вас назад. При відмові виконати дану вимогу - штраф до 1659 €. Ці ж роз'яснення стосуються і людей, що прямують з району в район на велосипедах, мотоциклах, пішки і т.д.

- Якщо я купив квитки на міжміський автобус (поїзд) на 8-е або 9-е число, я зможу виїхати?

- З пояснень прем'єр-міністра Матович, ні, не зможете. Однак, громадяни, які потрапили в таку ситуацію, матимуть повне право на повернення грошей, витрачених на квиток.

- А як бути людям, які живуть на кордоні районів...

Наприклад, якщо людина живе в одному районі, на самому кордоні з іншим районом, і ця людина пішла вигулювати собаку і зайшла на територію іншого району - поліція не буде робити проблеми в такому випадку. Якщо людина з "прикордоння" поїхала за продуктами зі свого району в інший, оскільки до магазину в "іншому районі" їй ближче, то і в цьому випадку не буде ніяких проблем - так, принаймні, обіцяє поліція і підкреслює, що завжди потрібно керуватися здоровим глуздом.

Олександр Токмаков

ФОТО Поліції Словацької республіки.

Нагадаємо, У Чехії надзвичайний стан продовжили до 30 квітня

Читайте на ГК:Університет Коменського у Братиславі визнав невідповідним диплом прем’єра-плагіатора
Читайте на ГК:Жителі прикордонних сіл і містечок Словаччини бояться автоматичного роумінгу з Закарпаття (ВІДЕО)
Читайте на ГК:У Словаччині протягом червня 285 українців втратили роботу: більшість із них повернулися в Україну
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська