1. Новини Закарпаття
  2. >

У Чехії надзвичайний стан продовжили до 30 квітня

07.04.2020 23:55 Без кордонів

Раніше карантин було продовжено з середини березня до 11 квітня.

Раніше карантин було продовжено з середини березня до 11 квітня.

Як пише видання Around Prague, сьогодні, 7 квітня, відбулося засідання парламенту Чеської Республіки. Головною темою обговорення і подальшого голосування стало продовження надзвичайного стану, спочатку оголошеного ще в середині березня, але потім продовженого до 11 квітня. На сьогоднішньому засіданні думки політиків розділилися, одні виступали за продовження до 30 квітня, інші, в числі яких глава уряду Андрій Бабіш і міністр внутрішніх справ Ян Гамачек, до 11 травня.

В результаті було прийнято рішення про продовження надзвичайного стану в Чехії до 30 квітня. За це проголосувала більшість депутатів. Таким чином, всі обмежувальні заходи і введені раніше заборони, будуть діяти до кінця місяця.

Прем'єр-міністр Андрій Бабіш, виступаючи в парламенті, заявив, що «ситуація носить винятковий характер» і йому не приносить ніякого задоволення керувати країною і жити в надзвичайному стані.

«Хотів би я більше не просити вас про це [мова йде про повторне продовження надзвичайного стану в Чехії], але не можу обіцяти, що стою тут в останній раз», - заявив Бабіш присутніх членів парламенту.

Перед депутатами емоційно виступив глава МВС Ян Гамачек, що підтримує продовження до 11 травня, він заявив, що йому не приносить ніякого задоволення щодня переживати за здоров'я своїх близьких і спати по три-чотири години на день, але він змушений виступати за продовження надзвичайного стану до 11 травня, щоб приймати всі рішення своєчасно. Парламент його пропозицію не підтримав.

Необхідно відзначити, що між поняттями «надзвичайний стан» і «карантин» не варто ставити знак рівності, перше діє до 30 квітня, друге - до 11 квітня. Спочатку в Чехії було введено надзвичайний стан, оголошений 12 березня, а лише тільки після цього карантин. Саме в рамках карантину не рекомендується виходити на вулицю без особливої ​​потреби, повністю закриті всі ресторани та інші заклади. В рамках надзвичайного стану ресторани могли працювати нехай і в скороченому режимі, при цьому кордони були закриті.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Чехії скасували низку обмежень: дозволили бігати і відкрили деякі магазини.

Читайте на ГК:Відомо, в яких умовах космічні туристи бдуть летіти в космос [ВІДЕО]
Читайте на ГК:Павло Дуров в черговий раз розкритикував роботу Apple
Читайте на ГК:Белла Хадід прогулялася у надвідвертому топі (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська