1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Від угорців вимагають, щоб вони перестати блокувати входження України в НАТО

14.02.2020 20:07 Без кордонів Голос Карпат

До вашої уваги авторський переклад статті index.hu від журналістів Голосу Карпат. Через блокування України, десяток дипломатів прибуло до Угорщини.

До вашої уваги авторський переклад статті index.hu від журналістів Голосу Карпат.

Через блокування України, десяток дипломатів прибуло до Угорщини.

Нещодавно на зустрічі в Будапешті дипломати закликали угорський уряд припинити блокувати зустрічі на високому рівні представників України та НАТО через український закон про освіту.

Як відомо, причиною конфлікту став ухвалений у період президентства Петра Порошенка Закон про мову, який «відбирає» раніше здобуті права національних меншин України у сфері користування ними рідної мови.

Єдиного рішення під час зустрічі знайти так і не вдалося , але виникла напружена дискусія між представниками чотирьох держав-членів НАТО та угорськими дипломатами.

Як заявляють угорці: «Наша позиція з самого початку є чіткою і незмінною: ми хотіли б знову підтримати євроатлантичну інтеграцію України - ми і раніше були прихильниками цього процесу - і це зробимо, як тільки ситуація щодо законодавства про освіту та мовного закону закінчиться прийнятно для закарпатських угорців».

Нагадаємо, роми Угорщини запустили власний ТВ-канал (ВІДЕО)

Читайте на ГК:Угорщина позбавила громадянства ще 8-х уродженців Закарпаття
Читайте на ГК:Перед КПП «Чоп-Захонь» з угорської сторони для заблокованих українських заробітчан розгорнули пункт обігріву (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Угорщина пояснила, як вирішуватимуться суперечки, які задовольнять як угорців Закарпаття, так і уряд України
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська