1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. >

"ПЕТ-пляшки, деревина та інше сміття": в Угорщині на Верхній Тисі технікою виловлюють сміття, що пливе з Закарпаття (ВІДЕО)

05.02.2020 23:54 0 Без кордонів ВАЖЛИВО Автор: Голос Карпат

До вашої уваги авторський переклад статті Haromhatar.hu від журналістів Голосу Карпат.

Через дощі значно піднявся рівень води у Тисі , а це, у свою чергу, спричинило підвищення кількості відходів, що стікає по річці на територію наших сусідів – в Угорщину.

У зв’язку з цим у Вашарошнамені було оголошено найвищий третій ступінь екологічної готовності та введено в експлуатацію нову техніку, яка постійно - 24 години на добу - збирає бруд.

Вдень 4 лютого дане обладнання зібрало понад 60 тонн ПЕТ-пляшок та побутових відходів, і продовжуватиме працювати на тій території, поки надходження сміття не вщухне.

Також нагадали, що починаючи з 2004 року, у період дощів в Тису регулярно змивається чимало комунального сміття з України, яке річкою зносить в Угорщину. Біля міста Токай, а це на північно-східному боці країни, екологічні служби Верхньотисянського району щодня виловлюють в ріці десятки кубометрів сміття, яке могло потрапили туди з нелегального сміттєзвалища, звідки навіть найменші хвилі здатні переносити накопичене сміття. Інтенсивність забруднення фахівці визначають за кількістю пляшок, що проходять через даний сегмент в хвилину: за останні 15 років на Тисі було 40 випадків коли надходження сягало 50 пляшок / хвилину і більше, а піком поки що вважається - 300-500 пляшок / хв.

Пластик та інше сміття не тільки забруднює багатий природними ресурсами ландшафт Тиси, але має і негативний вплив на тамтешній туризм.

Нагадаємо, в Угорщині смертність від раку найвища в ЄС.

Читайте на ГК:Будапештський “Ференцварош” достроково став чемпіоном Угорщини
Читайте на ГК:Парламент Угорщини скасував розширення повноважень уряду
Читайте на ГК:Новий статус України не вирішує спір з Угорщиною, - Столтенберг