1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. >

Після новорічного виступу Зеленського в Угорщині заговорили про зацікавленість у відновленні добросусідських відносин

03.01.2020 10:07 Без кордонів Голос Карпат

До вашої уваги авторський переклад статті видання origo.hu від журналістів Голосу Карпат.

Угорський уряд зацікавлений у відновленні добросусідських відносин з Україною – підкреслив Міністр закордонних справ - Петер Сіярто - у середу, після того, як президент України, Володимир Зеленський, виступив із новорічним вітанням не тільки на рідній, а й на мовах тих національних громад, що проживають в Україні, в тому числі і на угорській.

На думку угорського міністра, відновлення добросусідських стосунків було б добрим не тільки для України та Угорщини, а ще й для угорської громади на Закарпатті.

«Ми рахуємо важливим і приємним жестом з боку українського президента, що у своєму новорічному привітанні він говорив угорською мовою і сподіваємось, що його слова будуть дотримані якнайшвидше, і що український парламент внесе зміни до своїх законів про освіту та використання мов нацменшин, чим, з рештою, повернуть втрачені права закарпатських угорців» - наголошує Петер Сіярто.

Він також підкреслив, що угорський уряд готовий до перемовин на високому рівні, і надалі надаватимуть усю допомогу, необхідну для швидшого розвитку України.

Нагадаємо, до Різдвяних свят "шалена" сакура на Закарпатті буяє рожевим квітом.

Читайте на ГК:В Угорщині підняли розмір мінімальної зарплати
Читайте на ГК:Як угорці зустрічають Новий рік
Читайте на ГК:Святкові роздрібні продажі в Угорщині досягли нового рекорду
Стрічка