1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. >

Brexit для угорців: чи зможуть угорці продовжувати працювати та їздити в Англію, - Portfolio

23.12.2019 13:37 Без кордонів Ексклюзив Голос Карпат

Читайте новину від угорськомовного видання Portfolio у авторському перекладі від Голосу Карпат.

Нещодавно на вихідних, Міністерство внутрішніх справ Великої Британії звернулося до громадян ЄС, які проживають у Великобританії, із лякаючим повідомленням, що наступного ж дня після Brexit, призначеного на 31 жовтня, вільний в’їзд на острів буде заборонено. Проте нещодавно цю заяву була спростовано і зараз угорці можуть видихнути з полегшенням. За словами Міністерства, є ще достатньо часу для того щоб отримати дозвіл на проживання в Англії, тобто тобто право вільного пересування для тих, хто має відповідні документи та права, не зникає відразу після виходу країни з ЄС, пише угорськомовне видання Portfolio.

Тривогу серед людей це викликало і в першу чергу через те, що з понад 3 мільйонів лише 1 мільйон громадян ЄС подали заявку на отримання посвідки на проживання(його можуть отримати ті, хто проживає в Англії більше 5 років), тобто вони побоювалися, що до кінця жовтня майже 2 мільйони залишаться без права на отримання цих документів.

Потім, 21 серпня, Британський внутрішній офіс оприлюднив роз'яснення з боку уряду, що вільне пересування (в’їзд та виїзд з країни ) не буде заборонено одразу ж після Brexit.

«Ми хочемо заспокоїти всіх громадян ЄС та їх сім’ї, які перебувають у Об’єднаному Королівстві, що ви все ще має час, принаймні до 31 грудня 2020 року, для реєстрації на отримання посвідки на постійне проживання... Більше того, якщо хтось володіє всіма правами на отримання цих документів не знаходитиметься у Великій Британії під час її виходу із ЄС , все ще матиме змогу потрапити в країну , які і зараз.»

До речі, у наведеній вище інформації міністерства також зазначено, що закон не змінить прав на працевлаштування, пільги та інши послуги і тих, хто не подасть заявку на програму переселення до кінця жовтня цього року. Таким чином, у майбутньому громадяни ЄС все ще матимуть можливість легалізуватися у Великобританії.

Читайте на ГК:На КПП "Захонь" і "Тисабеч" угорські митники знайшли 8000 пачок контрабандних сигарет на суму понад 11 млн форинтів (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Зіткнення суден у Будапешті: українського капітана помістили під домашній арешт
Читайте на ГК:В Угорщині палинка вже не є найпопулярнішим святковим напоєм

 

Стрічка