1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

За сприяння Угорського уряду в берегівській Запсоні оновили амбулаторію сімейної медицини (ФОТО)

05.12.2019 16:50 0 Без кордонів Автор: Голос Карпат
 

На це витратили понад 15 мільйонів форинтів (приблизно 1 мільйон 500 тисяч гривнів).

Заклад спорудили наприкінці 70-х. З тих пір тут здійснювались лише поточні дрібні ремонти. Поки у 2016-2017 роках в рамках Програми Східного партнерства не поміняли дах.

Тепер за фінансової підтримки Угорщини амбулаторію повністю оновили. Поміняли опалювальні батереї,закупили сучасний котел, встановили бойлер і водопостачання, провели каналізацію. З метою енергозбереження облагодили три- і двокамерні пластикові вікна, двері, обладнали санвузли, У закладі з’явились нова підлога, керамічна плитка на стінах, здійснили внутрішню й зовнішню побілку. Словом, привели амбулаторію в людський вигляд.

Про це говорила у вступному слові директор благодійного фонду “За Закарпатський угорський інститут” Ілона Ваш, який теж долучився до організації оновлювальних робіт у закладі.

З відкриттям осучасненої медичної установи її працівників та мешканців Запсоня і Рафайнова, які облсуговує амбулаторія, вітав Голова Комітету національного єднання угорського парламенту Кароль Панцил.

“Наша країна сприяє закарпатцям в побудові та оновленні навчальних і лікувальних закладів, дитсадків тощо з єдиною метою: щоб у краян були належні умови для життя на рідній землі, - акцентував політик.- З роботою допомагає фонд Еде Егана. Хоч це й парадоксально звучить при передачі модерної установи, бажаю, щоб тут було якнайменше відвідувачів.”

Уповноважений міністра, відповідальний за координацію співпраці Саболч-Сатмар-Березької і Закарпатської областей Іштван Грежа інформував присутніх, що із передбачених для оновлення на Закарпатті 27 об’єктів здані в експлуатацію 25. До нового року символічну червону стрічку переріжуть ще на двох.

Уродженець Запсоня, голова КМКС Ласло Брензович зауважив, що в Україні зараз триває медична реформа, але коштів на її реалізацію не вистачає. Тому щиро вдячні Уряду Угорщини за підтримку й матеріальну допомогу. Його слова доповнили заступник керівника Берегівської РДА Ференц Бімба та голова села Ласло Бочкої.

Очільниця амбулаторії Еріка Мильо, яка на цій посаді рівно 25 років, теж від імені колективу та сельчан висловила щиру подяку всім, хто доклався до оновлення установи.

Почесні гості, серед яких були й керівники дипломатичних відомств Угорщини в Ужгороді та Берегові Йожеф Бугайла та Матяш Сіладі, урочисто відкрили для огляду табличку на фасаді будівлі, яка повідомляє, що заклад було оновлено за сприяння Угорського уряду та благодійного фонду “За Закарпатський угорський інститут.”

Місцевий реформаторський священик Жолт Орос благословив колектив медустанови на хороші діла, бажав усім міцного здоров’я і Божої благодаті.

“Зараз обслуговуємо лише мешканців двох сіл, - розповіла Голосу Карпат очільниця амбулаторії. - Раніше надавали медичні послуги жителям чотирьох навколишніх населених пунктів. Удвічі скоротився і штат установи – тепер тут працює один сімейний лікар та дві медсестри і стільки ж технічного персоналу. Нещодавно отримали від української влади новенький службовий автомобіль. Отож, будемо старатись якнайякісніше задовільняти потреби громадян у медичній допомозі.”

Присутній на церемонії депутат Угорського парламенту Аттіла Тілкі пригадав, що у Запсоні в далекому 1880 році народився його прадід.

“Отож, ми зв’язані тісними узами, які потрібно берегти й розвивати,- зауважив народний обранець. - Сподіваємось, що так і станеться.”

Нагадаємо, закарпатська ОДА прокоментувала питання закриття Іршавської райлікарні.

Читайте на ГК:Безкоштовні лікарські відеоконсультації для мешканців Закарпаття
Читайте на ГК:Волонтери випробували нову туристичну атракцію Закарпаття (ФОТО)
Читайте на ГК:Землероби Берегівщини вперше відзначають День фермера
Цей матеріал також доступний на таких мовах: