1. Новини Закарпаття
  2. >

Україна вручила ноту протесту послу Угорщини за його слова про автономію Закарпаття

02.12.2019 23:04 Без кордонів ВАЖЛИВО

Міністерство закордонних справ України вручило ноту протесту послу Угорщини Іштвану Ійдярту через його слова в інтерв'ю щодо автономії угорської національної меншини на Закарпатті в Україні та блокування угорською стороною діяльності Комісії Україна — НАТО.

Про це повідомили в пресслужбі міністерства.

«У ході бесіди було додатково наголошено на тому, що Закон України «Про освіту» не порушує прав українців угорського походження, а навпаки надає їм можливості кращої самореалізації в Україні, що наразі було підтверджено Венеціанською комісією», — йдеться у повідомленні.

Зазначимо, що приводом для ноти протесту стало інтерв'ю посла для видання «Главком» від 28 листопада.

На питання, чи Закарпаття — має бути автономією в Україні, Ійдярту відповів:

«Та яка автономія? На Закарпатті 1,2 млн українців, угорців — 150 тисяч. Які передумови є до сепаратизму, автономії? Чи у Києві думають, що більшість українців зовсім «не наші», вони прословацькі, проугорські? Закарпаття — завжди була цікава територія, але ніколи там конфліктів між українцями та іншими націями не було. Ми прекрасно розуміємо, що з Росією в України дуже складно, досягнення миру — це довгостроковий процес. І дотримання прав меншин, і автономії в складі держави — це існуючі практики в Європі, які враховують національний фактор, людей, які проживають в тому чи іншому регіоні».

Він посол сказав, що Будапешт продовжить блокувати діяльність Комісії Україна — НАТО через нібито порушення Україно прав угорської меншини.

Нагадаємо, посол Угорщини прокоментував ситуацію з ажіотажем навколо "угорської автономії" в Закарпатті.

Читайте на ГК:Новини Закарпаття, Сваляви, Рахова та Іршавщини 2 грудня 2019 року
Читайте на ГК:На трасі Київ-Чоп у cніговому заторі стоять кілька десятків автівок (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Що буде з гривнею та доларом в останній місяць 2019 року
Стрічка