1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. >

Уряд Угорщини планує вводити високі штрафи за нелегальних працівників

02.12.2019 21:18 Без кордонів ВАЖЛИВО Голос Карпат

Пропонуємо вашій увазі авторський переклад Голосу Карпат статті napi.hu.

Законопроект, опублікований Міклошом Каслером, міністром кадрів, опублікований на веб-сайті парламенту, показує, що, всупереч діючій практиці, штрафи накладатимуться на усі види підприємств де були зафіксовані випадки незадекларованої зайнятості, без вийнятків.

Крім того, вже істують певні припущення щодо обсягу штрафів. До цього часу процес накладення штрафів взагалі не було регламентовано. Тобто до цього практика полягала в тому, що якщо когось зловили на гарячому, але ще до прийняття рішення щодо покарання, працівника було офіційно зареєстровано , роботодавця зазвичай штрафували на 100 000 форинтів.

Нерідко траплялися і такі випадки коли сума покарання була значно нижчою, або ж взагалі підприємцю вдавалося виходити сухими з води, залежно від того, яку поведінки він або вона проявили під час розслідування. Більше того, приватні підприємеці, які неофіційно наймали працівників, могли домогтися значного зменшення штрафу. Проте згідно з нещодавно поданою петицією, всіх “чорних” роботодавців будуть карати однаково, включаючи навіть тих, хто порушив положення договору про заробітну плату та умови виплат. Відповідно до статті 44, штрафи встановлюватимуться на основі розміру компанії.

Починаючи з 31 січня 2020 року, обов'язкові штрафи будуть такими:

- В компаніях , де працює більше 20 працівників, розмір трудового штрафу буде дорівнювати двократній сумі заробітної плати, виплаченої від початку роботи до того часу , як було зафіксовано правопорушення.

- Якщо данну суму неможливо визначити, то штраф буде в чотири рази більшим за валову мінімальну заробітну плату (наразі 149 тис. HUF). Це означатиме штраф у розмірі близько 600 000 форинтів

- Якщо компанія, на момент офіційного контролю має не більше двадцяти працівників, розмір штрафу сягає двократній сумі сплаченої зарплати від початку роботи до визначення незадекларованої зайнятості(тобто, якщо особа пропрацювала рік, то роботодавець виплачує штраф у сумі рівні заробітній платі , яку працівник отримав би за два роки праці), або якщо встановити час термін роботи неможливо, то штраф буде дорівнювати подвійній сумі мінімальноі заробітньої плати. (Тобто приблизно 300 000 форинтів)

- Якщо роботодавцем є фізична особа, а працівник не є офіційно працевлаштований, то штраф становитиме половину мінімальної зарплати. Єдиним полегшення є те , що якщо компанія-порушник виконає своє зобов’язання щодо звітності протягом встановленого строку(тобто всі працівники будуть офіційно зареєстровані), потрібно буде виплатити лише половину накладеного штрафу.

Проте з іншого боку, якщо він повторно вчинить злочин протягом трьох років, він повинен буде сплатити штраф у двократному розмірі.

Читайте на ГК:Будапешт теж засипало снігом (ФОТО)
Читайте на ГК:Два українці побили й пограбували мешканця угорського Ясбереня
Читайте на ГК:Обрано нового голову Спілки письменників Угорщини
Стрічка