1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Закарпатець Аттіла Віднянські готує в Угорщині нову постановку драми-опери “Банк Бан”

27.11.2019 09:05 Без кордонів Ексклюзив Голос Карпат

Організатори планують показати виставу як на вітчизняній, так і закордонних сценах.

Організатори планують показати виставу як на вітчизняній, так і закордонних сценах.

Уродженець берегівського Мужієва, а нині генеральний директор і головний режисер Національного театру Угорщини вже всьоме береться до постановки  драми Йожефа Катони, на основі якої композитор Ференц Еркель написав всесвітньо відому однойменну оперу “Банк Бан”.

Дія вистави відбувається в далекому 1213 році. Головна її тема – це прагнення угорського народу до самовизначення, його боротьба проти поневолювачів.

“Цей шедевр, який заслуговує рівня Шекспіра, актуальний у всі часи – він порушує завжди наболілі проблеми, розповідає про найважливіші наші справи й можливості,- наголосив у вівторок на прес-конференції з нагоди підготовки нового  трактування драми-опери Аттіла Віднянські,- Те, що саме мене запросили знову винести на сцену цей невмирущий твір – великий подарунок. Особливо напередодні 2020-го, який проголошений роком єднання нації.” 

У виставі будуть задіяні такі відомі виконавці, як Левенте Молнар, Мігай Калманді, Моніка Фішхл, Вікторія Мештер, диригент Гергель Кешеляк та інші знаменитості – лауреати найвищих мистецьких нагород Угорщини.

Прем’єра вистави відбудеться у серпні наступного року. Організатори планують показати її як на вітчизняній, так і закордонних сценах,- інформує портал Origo.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Аттіла Віднянський отримав приз Аттіли Йожефа м.Ференцвароша.

Читайте на ГК:Угорщина позбавила громадянства ще 8-х уродженців Закарпаття
Читайте на ГК:Перед КПП «Чоп-Захонь» з угорської сторони для заблокованих українських заробітчан розгорнули пункт обігріву (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Угорщина пояснила, як вирішуватимуться суперечки, які задовольнять як угорців Закарпаття, так і уряд України