1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область

В Ужгороді говорили про нові підходи до управління паводками і засухами (ФОТО)

26.11.2019 15:17

На стартовій конференції проекту FloodUZH.

БУВР Тиса.

Більше інформації про Програму: https://huskroua-cbc.eu/https://www.facebook.com/huskroua.cbc.

У конференції взяли участь представники Закарпатської ОДА, Ужгородської РДА, Ужгородської міської ради, Управління ДСНС в Закарпатській області, партнери проєкту, представники природоохоронних, наукових та інших зацікавлених організацій, мас-медіа.



Керівник проєкту, начальник БУВР Тиси Олег Кисіль розповів присутнім про період підготовки проєкту та важливість реалізації передбачених заходів, які є інноваційними і стануть пілотними для розповсюдження в інших річкових басейнах.

Заступник голови Закарпатської ОДА Олексій Гетманенко відмітив важливість проєкту і підтримку обласної влади на стадії формування заявки та під час її реалізації. Голова Ужгордської міськради Богдан Андріїв розповів про те, що ідея проєкту багато років виношувалася водогосподарниками, і була підтримана міською владою з самого початку, як така що суттєво підтримає розвиток м.Ужгород та захист його мешканців.



Представник Регіонального офісу Програми ТКС ЄІС Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна Наталія Ліхольот розповіла, що Програма залучає чотири країни, які мають спільні історичні, соціально-економічні проблеми та звертає особливу увагу на українські прикордонні області, так як кожний проєкт має мати хоча б одного українського партнера. Вже проведено два конкурси програми, за яким грантом нагороджено 5 інфраструктурних та 46 малих проєктів. 14 листопада 2019 року оголошено третій конкурс Програми, всі деталі доступні на сайті Програми.

Менеджер Проєкту Марина Скраль ознайомила учасників з основними завданнями і передумовами проєкту. Заходи проєкту відповідають вимогам сучасної європейської водної політики, зокрема, Водної і Паводкової Рамкових директив ЄС, певні положення яких Україна зобов’язалася виконати після підписання Угоди про асоціацію з ЄС у листопаді 2014 року. Так, картування ризиків затоплення в рамках проєкту буде виконуватися за новою національною методикою, яка враховує вимоги Паводкової Директиви ЄС. Це означає, що в проекті будуть розроблені карти і документи для безпеки жителів м.Ужгород на основі тих самих стандартів, які виконуються наразі в країнах Європейського Союзу.

на Закарпатті відбулася робоча зустріч з словацькими експертами в рамках проєкту FloodUZH

Читайте на ГК:Воювати не проти ворога, а один з одним: священник на Закарпатті розхитував суспільно-політичну обстановку в регіоні на користь країни-агресора (ФОТО)
Читайте на ГК:Унікальний випадок на Закарпатті: прикордонники гналися за чоловіком, який з наркотиками розгулював у забороненій зоні (ФОТО, ВІДЕО)
Читайте на ГК:Дівчина ледь не загинула та втратила багато крові: медики розповіли про шокуючий випадок на Закарпатті