1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. >

В Угорщині відмінили обов'язковий іспит з мови для вступу до університету

07.11.2019 16:37 Без кордонів Голос Карпат

Читайте новину від угорськомовного видання "mfor" у авторському перекладі від Голосу Карпат.

Рішення, прийняті на вчорашньому засіданні уряду Угорщини, було представлено сьогодні Гергеєм Гуляшем. За словами міністра, положення, що вимагають складання іспитів з мови для вступу до вищих навчальних закладів, буде знято.

Відповідаючи на запитання журналістів, він запевнив, що протягом наступних двох років подібних законів вводити не стануть, враховуючи, що такою є воля більшості зацікавлених сторін і вона повинна враховуватися політикою.

За його словами, і Студентська рада (HÖOK), і, на подив міністра, Асоціація викладачів мови, вказали, що обов'язковий іспит з мови стане серйозною проблемою для шкіл та учнів.

За словами Гергея Гуляша, вони взяли до уваги всі ці позиції, хоча, згідно опитувань, угорці займають одне з останніх місць у цьому питанні серед 28 країн-членів Європейського Союзу.

Нагадаємо, в Україні при наданні громадянства перевірятимуть знання української мови.

Читайте на ГК:Угорські митники виявили 8 тисяч пачок контрабандних сигарет більш ніж на 11 млн форинтів, які "прийшли" із Закарпаття (ВІДЕО)
Читайте на ГК:На КПП "Захонь" і "Тисабеч" угорські митники знайшли 8000 пачок контрабандних сигарет на суму понад 11 млн форинтів (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Зіткнення суден у Будапешті: українського капітана помістили під домашній арешт
Стрічка