1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Угорець подав у відставку щоб збирати сміття із забрудненої Тиси

08.10.2019 11:45 Без кордонів

Бенце Парді, 32-річний офіціант, який проводив дитинство купаючись в річці Тиса, звільнився з роботи, щоб почати збирати пластикові відходи на озері Тиса.

Бенце Парді, 32-річний офіціант, який проводив дитинство купаючись в річці Тиса, звільнився з роботи, щоб почати збирати пластикові відходи на озері Тиса.

«Я відчуваю, що я не просто забираю від природи, але і віддаю щось.»

Кілька місяців тому Бенце Парді вперше взяв участь в PET Cup – щорічних змаганнях, які проводяться у Верхній Тисі. Мета конкурсу - «висвітлити проблему регулярного забруднення Тиси та показати, який успіх можна досягти завдяки співпраці».

Учасники цього конкурсу, пливучи на човні, який побудований з відходів, намагаються зібрати якомога більше сміття, що плаває в Тисі.

З часу змагань він (Бенце Парді ) відмовився від роботи і переїхав назад до району Тиси для того, щоб постійно збирати сміття біля річки та озера як волонтер.

Спершу він використовував накопичену зарплату для фінансування своїх поїздок і витрат під час волонтерської роботи. Тоді організатори PET Cup розпочали збір коштів для Бенце, який з того часу став героєм для місцевих екологів. Це дозволило йому продовжувати роботу.

За останні місяці він очистив приблизно 10 кілометрів та зібрав понад 450 мішків, наповнених пластиковими пляшками з річки та її заплав.

В інтерв'ю для index.hu він сказав, що без допомоги місцевих жителів та прихильників йому не вдалося б зібрати цю кількість пластикових відходів.

Під час збору сміття, крім пластикових пляшок, він знаходив і різні предмети, включаючи холодильники, деталі автомобілів і навіть небезпечні предмети, такі як голки. Парді повідомив Reuters.com, що відходи здебільшого прирливають з України, які вимиваються із сміттєзвалищ під час повеней.

За матеріалами hungarytoday.

Читайте на ГК:В Угорщині українець побив охоронця одного з робітничих гуртожитків
Читайте на ГК:Угорщина відкриє кордон з Румунією для мешканців тридцяти кілометрової зони
Читайте на ГК:В Угорщині суворо каратимуть за розповсюдження неправдивої інформації про коронавірус