1. Новини Закарпаття
  2. >

Заробітчанський хліб: українка розповіла, ким найвигідніше працювати у Чехії

26.07.2019 23:56 Без кордонів

У Чехії вигідно працювати офіціантом. У них досить достойні заробітки, завдячуючи вдячним клієнтам розважальних закладів.

Як пише Gazeta.ua - у Празі офіціанти отримують $1,5 тис. Ще стільки ж можуть мати чайових.

“Це місячний заробіток у звичайній піцерії чи кафе у центрі столиці. Якщо порівняти, то в Україні разом з чайовими можна заробляти тисячу доларів. У Чехії виходить спокійно 3 тисячі доларів”, – розповіла киянка Анастасія Вінник. Працевлаштовує українців у Чехії.

Добре платять гувернанткам, прибиральницям готелів, будинків, різним працівникам на автомобільних заводах, продавцям. Якщо є водійські права, то на заводі зарплата карщика не менше $1,5 тис.

“Особливо у Празі великий потік туристів. 70 відсотків продавців у магазинах – українці. Також затребуваний весь клас робітничих професій. Чехи ледачкуватий народ. Працювати не хочуть. Шукають легку роботу”, – каже дівчина.

Найвигідніше їхати сімейним парам. За три місяці можуть додому привезти 5 тисяч доларів.

“Одна пара з Кривого Рогу поїхала на 3 місяці спеціально, щоб заробити на квартиру. У їхньому місті 1-кімнатна квартира в новобудові саме стільки і коштує, – каже Анастасія. – Не радила б їхати на заробітки тим, хто куpить і полюбляє випити. Їх чекає розчарування. В Чехії лиш одна пачка цигapок не менше 150 гривень”.

Чехи дуже цінують українських заробітчан. Особливо зараз, коли Німеччина налаштована відкрити в’їзд для українців з січня, зауважила киянка.

“Чехи це розуміють, бо зарплати будуть абсолютно інші. Змушені будуть їхати в Німеччину. Особливо цього бояться поляки. У них і так менші зарплати для українців. Тоді в Польщі взагалі нікому буде працювати на робочих спеціальностях”, – каже Анастасія.

Нагадаємо, в Чехії помер молодий заробітчанин із 3акарпаття.

Читайте на ГК:В Йорданії археологи знайшли докази могутності біблійського царства Едом (ФОТО)
Читайте на ГК:У США ентузіасти готуються до штурму Зони 51 (НАЖИВО)
Читайте на ГК:Ці світлини — нагадування, що нам частіше треба відривати погляд від екранів (+ФОТО)
Стрічка