1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Українські діти їдуть відпочивати в Угорщину (ФОТО)

12.06.2019 14:37 0 Без кордонів Автор: Голос Карпат

 

Сьогодні на озеро Веленце відправилась перша група у складі 21 підлітка і двох супроводжуючих вихователів.

Загалом протягом нинішнього літа з ініціативи органу українського самоврядування Угорщини на озері Веленце відпочинуть 220 дітей з усіх регіонів України, переважно напівсиріт та з малозабезпечених родин.

Сформувати першу групу допоміг Почесний консул Угорщини в Івано-Франківську Василь Вишиванюк. Це в основному діти із західних областей – Тернопільської, Івано-Франківської, Львівської та Закарпатської. З нашого краю в оздоровчому таборі відпочиватимуть п’ятеро.

“Минулого року я вже був на озері Веленце, - розповів Голосу Карпат Тарас Реготун з Ужгорода, напівсирота, батько якого загинув на Сході України. - Вода в ньому неглибока й тому дуже тепла (Озеро вважається одним з найтепліших в Європі. Ред.). Катались на байдарках, було дуже весело.”

З дітьми поспілкувався Генеральний консул Угорщини в Берегові Матяш Сіладі. Він розповів підлітками, що дві третини водойми займає заповідник, де надзвичайно багато різних птахів. Анонсував також їх поїздку в столичний зоопарк, відвідини Угорського парламенту, інших визначних місць країни. Радив обов’язково оглянути знаменитий “Корабель-Дракон”, скуштувати оригінальні угорські національні страви.

“У наш важкий час такі поїздки дуже важливі для дітей, насамперед з напів - та малозабезпечених сімей, - ділиться з нашим виданням координатор проекту Ірина Рабарська. - Підлітки познайомляться як живуть їх ровесники за кордоном, збагатяться враженнями, запозичать для себе щось корисне, яке допоможе в майбутньому бути успішними в рідній країні.”

Підлітки та їх супроводжуючі щиро дякували працівникам консульства за сприяння в цій поїздці. Дипломати провели автобус з дітьми аж до кордону, де допомогли швидко перетнути його. А на другому боці на українців уже чекав автобус з Веленце.

Нагадаємо, еко-акцію "Чистий Канків" провели у Виноградові.

Читайте на ГК:На пожежі у Берегові обгоріла людина
Читайте на ГК:Питання угорців Закарпаття. Комісар ЄС вважає, що українські закони повинні задовольняти вимоги нацменшин
Читайте на ГК:17 лютого у Берегові буде відновлено навчальний процес у освітніх закладх
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
Стрічка