1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Угорщина не повинна втягувати НАТО в суперечку з Україною - США

11.05.2019 11:21 Без кордонів ВАЖЛИВО

Вашингтон вважає недоречним використання Будапештом своєї ролі в Альянсі для боротьби з Києвом із приводу законів про мову.

Вашингтон вважає недоречним використання Будапештом своєї ролі в Альянсі для боротьби з Києвом із приводу законів про мову.

Вашингтон закликає уряд Угорщини не втягувати НАТО в суперечку із владою України щодо мовного закону. Про це заявила високопоставлений представник адміністрації США, виступаючи у п'ятницю, 10 травня, на спеціальному телефонному брифінгу для журналістів, повідомляє ТАСС

Відзначається, що прес-конференція була присвячена майбутньому візиту прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана до Вашингтона 13 травня. Як підкреслила американський представник, Вашингтон наполягає на тому, щоб Будапешт не використовував свою роль у НАТО з метою зміни законів про мову в Україні. 

"По суті ми намагаємося домогтися від Угорщини відмови від спроб інтернаціоналізувати свою суперечку з Україною із приводу її закону про мову, не використовувати в цих цілях (міжнародні) інститути. Нас це дуже турбує. Ми намагаємося пояснити, що це просто недоречно", - вказала представник адміністрації США. 

Нагадаємо, конфлікт між Будапештом і Києвом розгорівся в 2017 році після прийняття закону України Про освіту, який визначає українську мову основною в освітньому процесі.

Нагадаємо, Закарпаття відвідав лідер правих сил Угорщини й заговорив про автономію.

Читайте на ГК:Україна віднесла Угорщину до "червоної" зони
Читайте на ГК:В аеропорту Будапешта спіймали нігерійського наркоконтрабандиста (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Угорщина не зніме вето з комісії Україна-НАТО
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська