1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. >

Угорщина відмовляє мігрантам в їжі, - ООН

03.05.2019 15:34 Без кордонів

За даними організації, з серпня 2018 року, щонайменше, 21 мігрант, який чекав депортації, був позбавлений харчування.

Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) висловило стурбованість з наявних у нього відомостей про те, що влада Угорщини відмовляє в харчуванні нелегальним мігрантам, які чекають на депортацію.

Як заявила в п'ятницю, 3 травня, на брифінгу в Женеві офіційний представник УВКПЛ Равіна Шамдасані, це суперечить міжнародним нормам, повідомляє ТАСС

"Згідно з наявними повідомленнями, з серпня 2018 року, щонайменше, 21 мігрант, який чекав депортації, був позбавлений харчування угорською владою - деякі до п'яти днів", - зазначила вона, підкресливши, що в УВКПЛ стривожені відомостями про те, що "мігранти в центрах затримання в Угорщині свідомо позбавлялися їжі всупереч міжнародним законам і стандартам". 

Шамдасані пояснила, що згідно з чинним в Угорщині законодавством, мігранти та здобувачі притулку, які не мають права перебувати в країні, піддаються негайному затриманню в транзитних зонах та знаходяться там до тих пір, поки не завершиться процедура, пов'язана з наданням притулку або прийняття рішення про депортацію. УВКПЛ вважає, що в ході таких процедур відсутня "ефективна оцінка кожної індивідуальної ситуації". 

"На нашу думку, мігрант не може бути підданий затриманню в неналежних умовах, а також безпідставного затримання та іншим формам примусу, оскільки це робить будь-яке повернення недобровільним", - констатувала речник. Вона закликала Угорщину виконувати "свої зобов'язання відносно тих, кого позбавлено свободи".

Читайте на ГК:Підтримували русинів, словаків та хорватів: як та чому Російська імперія перетворилася на "жандарма Європи"
Читайте на ГК:Сусідів трусило: В Угорщині учора вночі стався землетрус
Читайте на ГК:Число угорців, які отримали громадянство в країнах ЄС, динамічно зростає
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus