1. Новини Закарпаття
  2. >

Путін підписав новий указ про паспорти українцям

01.05.2019 18:38 Без кордонів

Указом президента Росії дозволяється надавати російське громадянство за спрощеною процедурою українським переселенцям.

Президент Росії Володимир Путін у середу, 1 травня, підписав указ про спрощений порядок надання російського громадянства для окремих категорій громадян України. Документ опубліковано на інтернет-порталі правової інформації.

Згідно з документом, право звернутися із заявою про прийом до громадянства Росії в спрощеному порядку надано українським громадянам і особам без громадянства, які мають дозвіл на постійне проживання в РФ, посвідку на проживання, посвідчення біженця, посвідчення про надання тимчасового притулку чи свідоцтво учасника Держпрограми зі сприяння добровільному переселенню до Росії співвітчизників. Зокрема, право на отримання спрощеного громадянства РФ отримали українці, які народилися і постійно проживали на території Криму і виїхали за межі півострова до його анексії 18 березня 2014 року. 

"Надати право звернутися із заявами про прийом до громадянства Російської Федерації в спрощеному порядку... громадянам України, які не мають громадянства (підданства) іншої держави, які народилися і постійно проживали на територіях Республіки Крим і м. Севастополя, які виїхали за межі зазначених територій до 18 березня 2014 року, як і їхнім дітям, у тому числі усиновленим (удочеріненим), другій особі з подружньої пари і батькам", - йдеться в тексті указу. 

Нагадаємо, 24 квітня президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощене отримання російських паспортів жителями окремих районів Луганської і Донецької областей України. Російський лідер зазначив, що його рішення "носить чисто гуманітарний характер". Україна, як і деякі з країн і організацій, засудила цей крок.

Читайте на ГК:Разумков підписав закон, що відтерміновує штрафи для єврономерів ще на 90 днів
Читайте на ГК:Дзеркальна дата викликала в українців весільний бум (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Українці розповіли, яку люблять музику та кіно
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
Стрічка