1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Угорщина і Словаччина хочуть здійснювати транзит газу в обхід України

26.04.2019 20:18 Без кордонів ВАЖЛИВО

Глава МЗС Угорщини вже домовився з керівництвом Газпрому про отримання газу через Австрію в обхід України.

Глава МЗС Угорщини вже домовився з керівництвом Газпрому про отримання газу через Австрію в обхід України.

Угорщина і Словаччина готуються до спільних дій на випадок, якщо газ перестане надходити через Україну з січня 2020 року. Про це в п'ятницю, 26 квітня, повідомляє Європейська правда з посиланням на прес-службу угорського уряду. 

"Наразі між Україною і Росією не існує угоди про транзит газу на період, що починається з 1 січня 2020 року, і, відповідно, може легко скластися ситуація, коли поставки природного газу з Росії не будуть надходити в Угорщину або Словаччину, і це те, до чого ми повинні готуватися", - заявив міністр закордонних справ і торгівлі Угорщини Петер Сіярто після переговорів зі словацьким міністром економіки Петером Жигою. 

За словами Сіярто, він і Жига домовилися готуватися до цього ризику разом. Глава МЗС Угорщини згадав про можливість створення південного газотранспортного шляху через розширення газопроводу Турецький потік на території Сербії і Болгарії. 

"Це, крім поставки газу Угорщині, також дозволить поставку газу до Словаччини через угорсько-словацький газовий інтерконнектор", - йдеться в повідомленні. 

Сіярто підкреслив: "Доведено, що правильним рішенням було побудувати інтерконнектор, який сполучає угорські та словацькі газопровідні мережі". Разом з тим, Сіярто зазначив, що раніше домовився з генеральним директоромГазпрому Олексієм Міллером про те, що частка російського газу, необхідного в наступному році, яка має надійти через Україну, буде прийнята Угорщиною авансом через Австрію вже цьогоріч і перебуватиме в її сховищах. 

Як відомо, контракт між Нафтогазом і російським Газпромом щодо транзиту газу закінчується в кінці 2019 року. Два раунди переговорів за участю Єврокомісії результатів не дали. Напередодні Нафтогаз знову озвучив пропозицію РФ щодо транзиту газу.

Читайте на ГК:Угорський прем'єр Орбан у Мінську закликав зняти санкції з Білорусі
Читайте на ГК:Угорщина позбавила громадянства ще 8-х уродженців Закарпаття
Читайте на ГК:Перед КПП «Чоп-Захонь» з угорської сторони для заблокованих українських заробітчан розгорнули пункт обігріву (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська