1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. >

Будапешт висловив протест Києву через "ще одну провокацію"

09.04.2019 15:55 Без кордонів

Міністр закордонних справ Угорщини прокоментував відмову у в'їзді в Україну лідера партії етнічних угорців Румунії Хунора Келемена.

Міністр закордонних справ Угорщини прокоментував відмову у в'їзді в Україну лідера партії етнічних угорців Румунії Хунора Келемена.

Глава МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив про "ще одну антиугорську провокацію" у зв'язку з недопуском до України лідера партії етнічних угорців Румунії Хунора Келемена. У вівторок, 9 квітня, міністр заявив, що у відносинах з Україною "поки немає ніякої надії на прогрес з нинішньою адміністрацією". 

"Цей крок є провокацією проти угорців і румунів, не є випадковістю, адже саме уряди Румунії та Угорщини найбільш твердо виступили в інтересах захисту національних меншин в Україні", - заявив Сіярто. 

Також він висловив надію, що після завершення президентських виборів в Україні "проукраїнська влада" Угорщини нарешті зустрінеться з "проугорською адміністрацією" в Києві. Напередодні міністерство закордонних справ Угорщини викликало посла України в Угорщині Любов Непоп через заборону в'їзду Келемену. 

У своїй заяві міністерство висловило протест проти "ще однієї антиугорської провокації", а також додали, що "постійні антиугорські заходи України неприйнятні". Українські лідери "розглядають угорців як ворогів, що є обурливим і неприйнятним", - йдеться в заяві. 

Втім Сіярто заявляє, що незважаючи ні на що, угорський уряд продовжує надавати гуманітарну допомогу Україні.

Читайте на ГК:Виїхали на заробітки: як виглядає напівпусте село в Угорщині (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Від угорців вимагають, щоб вони перестати блокувати входження України в НАТО
Читайте на ГК:У Будапешті у галереії «Forrás» відкривається виставка закарпатського скульптора, різьбяра Ендре Гіді (молодшого)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська