1. Новини Закарпаття
  2. >

Наковець: Україна втратить три мільйони працездатного населення до 2030 року

05.02.2019 23:36 Без кордонів

В Інституті демографії та соціальних досліджень повідомили, що цей процес незворотній.

Чисельність працездатного населення України у віці від 20 до 64 років до 2030 року зменшиться на три мільйони осіб. Про це розповіла директор Інституту демографії і соціальних досліджень НАН України Елла Лібанова під час круглого столу на тему: "Чи потребує українська економіка трудових мігрантів з інших країн?", повідомило ДТ.

"Останній прогноз нашого інституту тільки що мені роздрукували до 2030 року. Ми взяли реальний вік, який беруть і в Євросоюзі — 20-64 роки, коли до 20 вони вчаться, а після 60 ще перше п'ятиріччя люди працюють, якщо це не важка фізична праця. Чисельність населення цього віку зменшиться з 26,9 млн до 24 млн. І це, щоб ми не робили з народжуваністю і смертністю — ця цифра вже не зміниться", — сказала Лібанова.

За прогнозами інституту, до 2031 року населення в Україні скоротиться до 39,5 млн осіб. При цьому, за словами експерта, через брак робочих кадрів роботодавці забили тривогу, підписавши меморандум, в якому першим пунктом стоїть "зупинити депопуляцію та міграцію".

"Я пояснила, що зупинити це неможливо. Але, разом з тим, якщо вже українські роботодавці, які два роки тому питання нестачі робочої сили взагалі не розглядали, занепокоїлися... Вони вважали, що це торкнеться будь-кого, але не українського бізнесу. Два роки минуло — вже порозумнішали. І те, що європейські країни одна за одною відкривають свої ринки праці для населення з третіх країн, не з Євросоюзу, вони це роблять не для нас, вони це роблять для себе. Тобто у них немає кому працювати", — сказала експерт.

Читайте на ГК:Суд пояснив, що відсторонив Супрун через подвійне громадянство
Читайте на ГК:Лобода підірвала мережу фото "без трусів" (ФОТО)
Читайте на ГК:"Страна" про розмитнення авто: "Митники щодня кладуть до кишень 540,000 євро
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus