1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. >

У Будапештіі презентувалии унікальний гастрономічний путівник по Закарпаттю (ФОТО)

10.11.2018 20:40 0 Без кордонів

 

31 жовтня в Будапештi презентували гастрономiчний путiвник по Закарпаттю, який видали як безкоштовний додаток до популярного журналу "Magyar Konyha" ("Угорська кухня").

У презентацiї взяв участь iштван Грежа - уповноважений за спiвробiтництво мiж областями Саболч-Сатмар-Берег та Закарпаттям, Ласло Брензович - голова Товариства угорської культури Закарпаття (KMKSZ), Андраш Мештер - голова Закарпатської угорської туристичної ради (KMTT) i Йожеф Вiнко - головний редактор журналу "Угорська кухня", - інформувало видання 0312.ua.

iштван Грежа пiдкреслив, що цей путiвник не лише розповiдає про гастрономiчнi та iсторичнi принади Закарпаття, але показує намагання уряду Угорщини сприяти покращенню та розвитку туризму в областi, де мешкають угорцi.

Ласло Брензович зауважив, що хоча цей регiон за останнi сто рокiв належав до п'ятьох рiзних держав, єдина перевага цього полягає в тому, що гастрономiя на Закарпаттi надзвичайно рiзноманiтна, у багатьох закладах представленi страви угорської, чеської, української, румунської, росiйської, русинської i навiть кавказької кухнi.

Джозеф Вiнко зазначив, що такий Гастропутiвник по Закарпаттю є першим, який видав журнал i немає аналогiв. Видання було пiдготовлене за пiдтримки iштвана Грежi, мiнiстерського комiсара. Загалом до нього увiйшло 190 ресторанiв, готелiв, пансiонатiв, спа, кафе, пабiв, кондитерських, барiв, а також ринки, виноробнi пiдприємства, пивоварнi тощо. Окремо того представленi чудовi краєвиди Закарпаття, а також страви, якi можна скуштувати в районах Ужгорода, Мукачева, Берегова, Виноградова, в районах Верхньої Тиси i Верховини. Гастрономiчний календар знайомить читача з основними подiями, наданi кориснi поради для мандрiвникiв та короткий угорсько-український словник.

Нагадаємо, що в Угорщині відкрили Почесне консульство України в місті Шіофок.

Читайте на ГК:Паводкова хвиля із Закарпаття змила місцеве сміття до Угорщини (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Угорщину звинуватили в порушенні прав біженців
Читайте на ГК:До уваги закарпатців: залізничний вокзал Келеті в Будапешті закрили
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus