1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. >

Українські заробітчани почали отримувати менше запрошень на роботу в Польщі

03.10.2018 19:04 Без кордонів

Одна з причин – завдяки безвізу українці їдуть працювати в інші країни ЄС.

Польща почала видавати українцям дозволи на роботу на 25% менше, ніж раніше.

Про це йдеться у звіті Міністерства сім'ї, праці і соціальної політики, передає "Польське радіо".

Експерт соціальної кампанії "Партнерство та працевлаштування", голова комітету з питань міграції та працевлаштування Польсько-української господарської палати Павел Кулага виділяє три причини тенденції скорочення кількості зареєстрованих у Польщі заявок на працевлаштування громадян з України.

"По-перше, це зміни відповідного законодавства, згідно з якими, від 1 січня 2018 року заявки на працевлаштування іноземців стали платними. В рамках цих змін також було вжито заходів щодо припинення торгівлі фіктивними заявками", - сказав експерт.

Друга причина – безвіз для українців з країнами Євросоюзу.

"У першій половині 2017 року ще не діяв безвізовий режим з Україною - не дивлячись на те, що заявка роботодавця все ще необхідна для легального працевлаштування в Польщі на підставі біометричного паспорта, можливість вільного перебування в Шенгенській зоні також сприяє незаконному працевлаштуванню без необхідних документів, в основному в інших країнах ЄС", - зазначив Кулага.

Третя причина – "Польща втратила свою популярність як місце сезонних робіт, у першій половині 2018 року українці все частіше вибирали, наприклад, Чехію, Угорщину, балтійські та скандинавські країни, а також Ізраїль".

У першій половині 2018 року в Польщі було зареєстровано 692 тис. 466 заявок на працевлаштування громадян України. Це на 212 тис. 388 менше, ніж за аналогічний період 2017-го. Такі дані наводить Міністерство сім'ї, праці та соціальної політики Польщі.

Читайте на ГК:З українцями працює кожна п'ята фірма Польщі - ЗМІ
Читайте на ГК:У Польщі українці працювали на нелегальному заводі з виробництва сигарет
Читайте на ГК:Поляк помер після бійки з українцями
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus