1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. >

Європарламент підтримав санкції проти Угорщини

12.09.2018 20:40 Без кордонів

Понад дві третини від складу Європарламенту підтримали початок дисциплінарної процедури проти Угорщини через загрозу підриву нею європейських цінностей. Тепер остаточне рішення має ухвалити Рада ЄС.

Європейський парламент (ЄП) підтримав початок дисциплінарної процедури проти Угорщини через загрозу підриву угорським урядом європейських цінностей - поваги до демократії, правової держави і прав людини, повідомило DW. Під час голосування у середу, 12 вересня, за таке рішення віддали голоси 448 депутатів ЄП, проти проголосували 197, утрималиля 48 євродепутатів. Для результативного голосування необхідно було дві третини голосів.

Підтримка ЄП не означає автоматичного початку процедури проти Будапешта. Тепер рішення повинна ухвалити Європейська Рада - для результативного голосування, згідно зі статтею 7-ю Договору про ЄС, за відповідне рішення повинні проголосувати 80 відсотків членів Європейської Ради (4/5 від її складу), не враховуючи голос самої Угорщини.

 

Підставою для голосування стала критична доповідь, яку в ЄП у квітні цього року за дорученням Європарламенту представила євродепутатка Юдіт Саргентіні. Вона висунула проти влади Угорщини звинувачення у відмові слідувати європейській політиці в сфері міграції, в порушенні прав меншин в країні, обмеженні свободи слова. З обвинувальними заявами виступили також представники комітетів ЄП з бюджетного контролю, з конституційних справ та прав жінок і гендерної рівності.

Дисциплінарна процедура в підсумку може призвести до позбавлення Угорщини права голосу в Раді ЄС. У вівторок під час дебатів у Європарламенті з цього питання прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що Євросоюз намагається "шантажувати" його країну, та запевнив, що Будапешт не піде на поступки.

Нагадаємо, Орбан засумнівався в реалістичності прагнень України приєднатися до ЄС чи НАТО.

Читайте на ГК:Угорщину звинуватили в порушенні прав біженців
Читайте на ГК:До уваги закарпатців: залізничний вокзал Келеті в Будапешті закрили
Читайте на ГК:Угорський президент Адер запросив Зеленського відвідати Угорщину
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus