1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. >

Лікування в Угорщині: щаслива історія наперекір сюжету з шахраями / ФОТО

28.09.2016 0 Без кордонів Автор: Голос Карпат

 

Жахлива історія про лікування дітей з України в Угорщині сколихнула Закарпаття в середині вересня. Однак сюжет ТСН зачепив і тих, хто успішно вилікувався в Угорщині.

Нагадаємо, журналісти ТСН у своєму сюжеті за 18 вересня розповіли про фірму-посередника, яка за значні суми вивозила дітей до європейської країни та оформлювала на безкоштовне лікування по медичній страховці. Виручені кошти ж власники фірми клали до власної кишені. Проте лікування затягувалось, маленьких пацієнтів постійно перевозили з клініки в клініку, а додому живими повернулись не всі.

Сюжет зачепив інших пацієнтів угорських лікувальних закладів, які теж виїжджали туди на операції. До «Голосу Карпат» звернулась мешканка Івано-Франківська, яка нещодавно повернулась з-за кордону. У Будапешті зробили операцію їй, допомігши подолати рак нирки, а в Дебрецені - маленькому сину.

Я не згідна з тим, що вся Угорщина погано лікує, що там багато шахраїв. Просто, може ті люди (герої сюжету ТСН, - ред.) так потрапили на справді шахраїв, - сказала співрозмовниця.

Натомість, за словами жінки, українські лікарі в пологовому будинку травмували її дитину і вмовляли відмовитись від неї. Мовляв син - інвалід і до року, скоріш за все, не доживе.

Мені Угорщина допомогла, моя дитина вже починає трохи ставати на ніжки, підіймати голову. Угорські лікарі зробили моєму сину шунтування, оскільки він мав гідроцефалію (захворювання, що характеризується надлишковим накопиченням рідини у головному мозку, - ред.) – голівка росла, там водичка йому набиралась і він дійсно міг померти до року.

Крім того лікарі клініки в угорському Дебрецені кваліфіковано видалили синові співрозмовниці пахову грижу.

Наші лікарі сказали, що операцію робити не треба, бо коли дитина спокійна, то грижа ховається. А там дуже кваліфіковано все зробили, я задоволена і персоналом, і у дитини навіть шраму не видно, - додала жінка.

Кілька днів тому співрозмовниця Голосу Карпат, яка побажала залишитися анонімною, щоб не хвилювати своїх батьків, повернулась із Будапешта. Цього разу угорським фахівцям вона довірила вже своє життя, адже лікарі виявили у неї рак нирки. Як і герої сюжету ТСН, для лікування жінка теж звернулась до фірми-посередника, яка організовувала процес лікування для жительки Івано-Франківська і раніше. Представники угорської  компанії супроводжували пацієнтку у всьому – були із нею в Дебрецені при лікуванні дитини, в Будапешті, надавали послуги перекладу та допомагали із харчуванням.

В Будапешті надавали послуги з перекладу для спілкування з лікарями, а також з медичним персоналом, послуги психолога, яка допомогла морально прийняти операцію. Працівники фірми-посередника кожного дня навідували мене і спілкувались з лікарями про стан мого здоров’я, допомогли вперше після операції стати на ноги. Також допомогли з деякими продуктами харчування, хоча в лікарні воно було, але кухня Угорщини відрізняється від нашої, - додала співрозмовниця. – При цьому, моє лікування, а також дитини, обійшлось мені в декілька разів дешевше, ніж нам називали суми в інших країнах Європи.

Нагадаємо, однією з останніх жертв шахраїв, які вивозили українських дітей начебто на лікування до Угорщини, стала маленька Настя Стасюк, яку так і не вдалося вилікувати в європейській країні. У місті Мішкольц, що за 200 кілометрів від кордону із Закарпаттям, будинку, в якому, за документами, мали проживати більшість маленьких клієнтів шахрайської фірми, немає. Замість нього на непарному боці вулиці - цвинтар.

За даними місцевої поліції, разом із Настею, фактично на кладовищі, були прописані десятки інших українських дітей. Усі вони їхали в Угорщину на лікування, за деяких навіть платило Міністерство охорони здоров'я. Та не всі повернулися звідти живим. Порушені кримінальні справи.

Наразі немає офіційних даних про кількість українців, що лікуються в Угорщині. Однак з відкритих джерел можна зробити висновки, що лише із Закарпаття сотні сімей приїжджають народжувати в угорські клініки; везуть дітей на планові щеплення, коли в українських лікарнях просто немає вакцин; намагаються лікувати важкі хвороби, сподіваючись на вищі якість і надійність в медичних закладах, які відповідають євростандартам. Випадки шахрайства є і можуть бути в кожній країні, однак потрібно пам’ятати і про тисячі успішних історій, про які не прийнято розповідати у ЗМІ. Вищенаведена розповідь жінки з Івано-Франківська теж не була б оприлюднена, якби не жахлива, але, не виключено, виняткова історія, показана на всю країну.

Читайте на ГК:Двоє закарпатців були у складі команди України, яка перемогла в міжнародних змаганнях із ловлі коропа / ФОТО
Читайте на ГК:Парламент Угорщини одноголосно засудив український закон про освіту
Читайте на ГК:Угорщина поскаржилася в ООН на Україну
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus