1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Аналіз інфляційних тенденцій в Україні: що очікувати в осяжному майбутньому

29
Україна

Вплив сучасної економічної ситуації на рівень цін в Україні: аналіз від Codes

Аналіз інфляційних тенденцій в Україні: що очікувати в осяжному майбутньому

Сучасна економічна реальність України характеризується низкою викликів, що впливають на рівень цін. Серед них — триваючий воєнний конфлікт, пошкодження критичної інфраструктури, порушення традиційних шляхів поставок товарів, коливання національної валюти, зростання вартості енергоносіїв та інші фактори. Незважаючи на це, економіка в багатьох аспектах демонструє несподівану стійкість, а рівень інфляції виявився нижчим за прогнозовані показники на початку року.

Нещодавно команда експертів сайту зі знижками та промокодами Codes провела власне дослідження економічних змін в Україні за останні роки та, зокрема, дослідила показники інфляції. Головний висновок — інфляція є постійним супутником української економіки вже не перший рік. Статистика демонструє її стабільну присутність:

  • 2019 рік — 104,1%
  • 2020 рік — 105,0%
  • 2021 рік — 110.0%
  • 2022 рік — 126,6%
  • 2023 рік — 105,1%

Експерти codes.com.ua, посилаючись на дані Міністерства фінансів, повідомили, що навесні 2024 року рівень інфляції склав 0,7%. А прогнози на кінець цього року передбачають досягнення показника у 1,4%. І це насправді досить оптимістичний прогноз. Особливо якщо порівнювати з показниками 2022 року, коли на тлі початку повномасштабної війни інфляція перевищила 16,6% у порівнянні з попереднім роком. Тобто вже зараз можна констатувати, що 2023-2024 роки — це період стабілізації, хоча повністю запобігти інфляційним процесам фізично неможливо. Особливо в поточних реаліях.

За даними внутрішньої статистики Codes, наразі інфляція найбільше відображається на цінах на продукти харчування, алкогольні напої та тютюнові вироби, житлово-комунальні послуги, медичні послуги, техніку, електроніку тощо. Та фахівці Codes підкреслюють, що навіть в умовах зростання цін споживачі мають у своєму розпорядження інструменти для оптимізації витрат. Зокрема, використання промокодів, участь у сезонних акціях чи розпродажах на кшталт «Чорної пʼятниці», «Кіберпонеділка» тощо. Проте експерти радять уникати імпульсивних покупок та за можливості моніторити ціни впродовж певного часу, щоб таким чином уникнути маніпуляцій з боку продавців.

Стосовно ймовірних темпів інфляції на наступний рік, то більшість експертів схиляються до думки, що у 2025-2026 роках буде спостерігатися подальша стабілізація ситуації. Це не означає, що інфляція зупиниться чи тим паче почнеться зворотній процес. Лише уповільняться її темпи, що теж є цілком позитивним сценарієм для України. А ключовими факторами для цього, як і раніше, залишаються події на фронті та підтримка міжнародних партнерів. Підстави для стриманого оптимізму залишаться.

Codes — це інформаційний сервіс, який пропонує безкоштовні промокоди для багатьох відомих брендів.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber