1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Біохімічний аналіз крові: чому він необхідний

21
Україна

Біохімічний аналіз крові: чому він необхідний

Біохімічний аналіз крові є важливим інструментом для діагностики різноманітних захворювань, виявлення запальних процесів, оцінки роботи печінки, нирок, підшлункової залози та інших систем організму. Даний аналіз може використовуватися лікарем з метою моніторингу ефективності лікування та призначення плану терапії.

Здати аналіз на біохімію та інші види досліджень радимо в приватному медичному центрі Мед-Союз міста Суми. У найкоротші терміни ви отримаєте результати аналізів та можете звернутися до терапевта, сімейного лікаря чи іншого фахівця нашої клініки для їх інтерпретації. До вашої уваги сучасна лабораторія та компетентні фахівці, для яких здоров’я пацієнтів в найвищому пріоритеті.

Особливості біохімічного дослідження крові

Біохімія крові застосовується для оцінки загального стану здоров’я пацієнта, виявлення порушень в роботі різних органів, складу мікроелементів. Досліджувані показники речовин у біологічних тканинах та рідинах здатні вказувати на наявність чи розвиток хвороби.

У медичному центрі Мед-Союз даний аналіз виконується на біохімічному аналізаторі Erba XL 200, який швидко та максимально точно фіксує та аналізує необхідні дані. Маючи сучасну лабораторію та досвідчених фахівців у команді клініки, для вас доступна якісна медицина, на яку заслуговує кожен.

Інтерпретація деяких біохімічних параметрів діагностики:

  • Білковий обмін. Показники білкового профілю дають можливість виявити зміни в рівнях білків, що може вказувати на порушення роботи печінки, нирок, захворювання імунної системи та інші.

  • Амілаза, ліпаза, аланінамінотрансфераза, аспартатамінотрансфераза. Визначення рівня ферментів ефективно при дослідженні хвороб печінки, підшлункової залози, серця, нирок.

  • Електроліти. Оцінка показників електролітів в крові, таких як калій, натрій, кальцій, хлор – один із методів дослідження роботи нирок, серця й інших органів.

  • Загальний білірубін і його фракції. Визначення рівня даних параметрів дозволяє оцінити стан печінки, жовчовивідних шляхів.

  • Глюкоза. Визначення рівня глюкози в крові – один з методів діагностики цукрового діабету та моніторингу глікемічного контролю.

  • Ліпіди. Дослідження ліпідограми (холестерин, тригліцериди, ліпопротеїни) застосовується для визначення ризиків розвитку патологій серцево-судинної системи.

Враховуючи вище перераховані та інші біохімічні показники лікар може діагностувати різноманітні захворювання, спостерігати за їх перебігом та визначити план ефективної терапії. Біохімічний аналіз крові вказує на будь-які патологічні процеси в роботі різних органів.

У яких випадках лікар призначає біохімічний аналіз крові?

У профілактичних цілях та виникненні підозри на певні захворювання лікар може назначити пацієнту здати біохімічне дослідження крові. Відхилення від норми показників може свідчити про наявність чи розвиток хвороби навіть за відсутності чи мало виражених клінічних симптомах. Найчастіше аналіз застосовується для діагностики таких органів:

  • печінки;

  • нирок;

  • підшлункової залози;

  • серцево-судинної системи;

  • шлунково-кишкового тракту.

Перед проходженням дослідження варто за 1-2 дні відмовитися від жирної та гострої їжі, приймання медичних препаратів, а за 8-12 годин й від їжі.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber