Кажуть, що таке зменшення надходжень було очікуваним.

За 9 місяців 2024 року до загального фонду місцевих бюджетів Закарпатської області без урахування трансфертів надійшло 7 286,9 млн грн, що складає 102,6% плану та на 12,8% менше обсягу надходжень за відповідний період 2023 року.
Про це інформує Закарпатське РВ АМУ.
Як розповідає Юлія Траньович, консультантка з бюджетних питань Асоціації міст України в Закарпатській області, таке зменшення надходжень було очікуваним в результаті прийнятої норми щодо вилучення з місцевих бюджетів до державного бюджету ПДФО від оподаткування доходів у вигляді грошового забезпечення, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу.
"При цьому, порівнюючи з результатами за січень-вересень 2023 року, 53 територіальні громади все ж таки мають позитивний темп росту надходжень. Найбільше зростання доходів досягнуто в Кам’янській (на 79% більше), Зарічанській (на 63% більше), Івановецькій (на 58% більше) та Богданській (на 51% більше) сільських територіальних громадах. Це громади, для яких вилучення ПДФО з грошового забезпечення військовослужбовців не мало значного впливу через його відсутність або незначну частку в бюджеті, - йдеться у повідомленні.
У співставних умовах без врахування «військового» та «силового» ПДФО у 2023 році найбільше зростання доходів за 9 місяців 2024 року спостерігається у Кам’янській (на 79% більше), Баранинській (на 78% більше), Ставненській (на 67% більше), Зарічанській (на 63% більше), Івановецькій (на 58% більше) сільських, Перечинській міській (на 56% більше), Ясінянській селищній (на 54% більше) та Богданській сільській (на 54% більше) територіальних громад. В одних громадах основними причинами такого збільшення доходів є зростання надходжень єдиного податку або податку на доходи фізичних осіб, в інших – акцизного податку, надходжень плати за землю або плати за надання адміністративних послуг.
"Наразі в процесі планування бюджетів на 2025 рік найбільш важливими для громад є питання закріплення на постійній основі зарахування до бюджетів громад 64% ПДФО, відновлення зарахування до бюджетів громад «силового» ПДФО та компенсації коштів вилученого «військового» ПДФО, а також зупинення на час воєнного стану вилучення реверсної дотації з місцевих бюджетів та інші", - зазначила представник відомства.
Читайте також:
- Макрон: ЄС не хоче третьої світової, але зупинить Росію
- Чи мобілізують чоловіків після 50 під час війни: чітке роз’яснення закону
- Невже це закарпатець?: закарпатка впізнала брата на жорстокому відео, яке підірвало інтернет (ВІДЕО 18+)
- "Хімічний дощ" над Закарпаттям: що налякало місцевих жителів у різних районах? (ФОТО)

Закарпаття: Від 3 до 10 тисяч гривень на день наро...
На Закарпатті, зокрема в Мукачеві, запро...
23.04.2025 00:36 28393 0 Суспільство

Від Чорнобиля до сьогодення: Україна готується до ...
Україна стала однією з перших країн, яка...
27.04.2025 00:52 63584 0 Суспільство

Закарпатське золото без золота: єдине золоте родов...
Що приховує земля Закарпаття і чому золо...
28.04.2025 11:28 21628 0 Суспільство

Мобілізація дістане кожного: в Україні створюють "...
Мобілізація в Україні розширює звичний ф...
28.04.2025 21:36 530866 0 Суспільство

Штрафи за газ: як уникнути 140 000 грн покарання
Українці можуть отримати значні штрафи з...
05.05.2025 01:22 48310 0 Суспільство

Кремль про 30-денне перемир’я: підтримка з «нюанса...
Росія заявила, що «підтримує» ідею 30-де...
10.05.2025 00:44 67569 0 Влада