1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Інвестиційна привабливість західної України на ринку будівельних матеріалів

58
Україна

Інвестиційний потенціал ринку будматеріалів Закарпаття: ключовий регіон Західної України

Інвестиційна привабливість західної України на ринку будівельних матеріалів

Дізнайтеся про інвестиційну привабливість ринку будівельних матеріалів у Закарпатті - стратегічному регіоні Західної України. Чотири Європейські регіони, розвинена інфраструктура та державні ініціативи роблять його ідеальним для інвестицій.

Закарпаття є ключовим регіоном Західної України. Маючи на своїй території чотири Європейські регіони, такі як Польща, Словаччина, Угорщина та Румунія – Закарпаття без перебільшення є стратегічною транспортно-логістичною та культурною цінністю України.

Склад Закарпаття включає багаті та розвинені регіональні райони: Березний, Перечин, Ужгород, Мукачево, Берегово, Свалява, Воловець, Міжгір'я, Іршава, Виноградів, Хуст, Тячів та Рахів. Кожен з цих районів включає досить розвинену інвестиційну інфраструктуру, що забезпечено активним ринком ритейлу будівельно-оздоблювальних матеріалів для будівельних і ремонтних робіт.

Інвестиційна привабливість ринку будівельних матеріалів у західній Україні має низку позитивних факторів. Цей регіон менш постраждав від воєнних дій, що сприяє стабільності та надійності інвестицій. У західній Україні добре розвинена інфраструктура та є значні запаси місцевих ресурсів, що робить виробництво будівельних матеріалів більш економічним та доступним.

Державні ініціативи та програми підтримки будівництва з комерційними структурами стимулюють розвиток сектору, створюючи сприятливі умови для інвесторів. Наявність кваліфікованої робочої сили та відносно низькі витрати на виробництво також підвищують привабливість регіону для інвестицій.

Комерційний сектор реалізації будматеріалів широкого застосування на Закарпатті територіально переживає позитивне зростання дрібних та середніх підприємств, а також виробничих сірчаних виробників зі східної частини країни. Існуючі дистриб'ютори, постачальники, рітейлери та агрегатори матеріалів для будівництва та ремонту, мають стійку позицію, що позитивно позначається на секторі приватного та комерційного будівництва.

Компанія "Новаторбуд" на сьогодні не представлена в жодному з регіонів Закарпаття. Найближчий склад будматеріалів знаходиться у Хмельницькому та може конкурувати лише у середньому сегменті дистрибуції. Також можна замовити будматеріали у Києві з доставкою, де представлений великий асортимент якісних матеріалів. Проте компанія націлена на виконання заявок серед класу оптових покупців та агрегаторів ринку будматеріалів з Мукачева, Львова, Івано-Франківська та Чернівців. При цьому, маючи 20-ти річний досвід в агрегатуванні будівельних матеріалів, компанія пропонує інтегрування технологічних рішень в існуючий сектор промислового, комерційного та цивільного будівництва по ряду товарних груп, таких як листові матеріали (гіпсокартон, ОСБ плити, ДВП, ДСП, ЦСП), сухі будівельні суміші, будівельна хімія (клеї, герметики, піна монтажна, гідроізоляція), лакофарбові матеріали, матеріали для підвісної стелі, металевий профіль для гіпсокартонних систем, стелі та каркасних конструктивних перегородок.

Для роздрібних та оптових клієнтів реалізовано інтернет-магазин будматеріалів для тих, хто потребує підбору та купівлі матеріалів для будівництва та ремонту у Києві та Харкові. Замовляти та привозити важкий та габаритний матеріал із Києва на західну Україну дорого, тому найвигідніше купувати будматеріали для нескладного ремонту чи саморобства «зроби сам» (DIY). Купувати будівельні суміші, металевий профіль, гіпсокартон, OSB та інші габаритні матеріали вигідніше у місцевих будбаз та роздрібно-оптових магазинах.

За підсумками можна зробити низку фундаментальних висновків:

  1. За останній рік ціни на будівельні матеріали значно зросли, варіюючи від 6% до 50% залежно від категорії товарів. Середнє зростання вартості будівельних матеріалів становить близько 6-7%, на цемент - 22,6%, бетон - 30%, скло - 46-53%, пально-мастильні матеріали - 15-20%. В результаті середньостатистичний ремонт обходиться на 25-35% дорожче в порівнянні з довоєнним часом. Прогнозується, що ці показники продовжуватимуть зростати.
  2. Інвестиції у сектор будівельних матеріалів залишаються перспективними, особливо на Закарпатті. Водночас відновлення інфраструктури та житла на Східній частині України потребує значних обсягів будівельних матеріалів, що гарантує високий попит на продукцію. Забезпечити такий попит зможе імпорт Європейських постачальників будматеріалів до країни. Логістичний аспект є важливим і постійно обговорюється на різному рівні. Щобільше, державні програми підтримки будівництва та міжнародні інвестиції створюють сприятливі умови для розвитку ринку. Таким чином, вкладення у цей сектор можуть принести значні прибутки у довгостроковій перспективі.
  3. Взаємозв'язок між провідними операторами ринку будматеріалів на Закарпатті, Європейськими виробниками, компаніями з центральної частини країни та основними дистриб'юторами з прифронтових регіонів, такими як “Новаторбуд” забезпечить рішення щодо організації товарного сегмента для приватного та комерційного будівництва. Цьому факту є аналітичне підтвердження потенціалу ринку України, тому в довоєнний період ринок будівельних матеріалів в Україні демонстрував значний фінансовий потенціал. 2020 року обсяг будівельного ринку становив близько 165 млрд гривень. У 2021 році приріст будівельних робіт сягнув 7,6%, що свідчило про високу активність у галузі. Іпотечне кредитування збільшилося на 36%, що сприяло зростанню попиту на житло. У 2022 році відбулася практично повномасштабна війна з рф, яка сильно вплинула на попит і пропозицію будматеріалів. 2023 року спостерігалася тенденція на відновлення низки секторальних напрямків. А у 2024 році оцінки залишаються стриманими через воєнні дії. Однак, прогнози дуже перспективні та амбітні.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber