1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

IT рекрутер та робочі обов’язки

19
Україна

IT рекрутер та робочі обов’язки

Рекрутинг завжди, навіть історично, був пов'язаний з наймом робочої сили. Це були робітники на підприємства, солдати до війська, різнороби… Сучасний рекрутинг став помічником і партнером бізнесу. Великі корпорації та малі компанії звертаються до рекрутингової агенції аби розв’язати нагальні задачі з працевлаштування. Або наймають рекрутера до себе у штат.

За кілька останніх десятиріч в окремий напрямок виділився рекрутинг у сфері інформаційних технологій, або простіше IT рекрутинг. Його особливість полягає у тому, що для роботи у цьому напрямку необхідні гарні знання галузі IT, її специфіки, термінології, мов програмування, спеціальностей тощо.

Розберемося з тим, що виконує IT рекрутер та з його основними професійними функціями. Тут варто зрозуміти, що у багатьох західних країнах рекрутер робить лише частину загального процесу пошуку кандидата. Рекрутер в Україні частіше за все відповідає за всі процеси найму, починаючи з аналізу вакансії й закінчуючи онбордингом кандидата.

Загалом завдання рекрутера у роботі виглядають так:

  • Аналіз вакансії;
  • Складання рекламного тексту та розміщення вакансій на відповідних платформах та сайтах;
  • Ознайомлення з резюме кандидатів;
  • Перше знайомство з кандидатами за допомогою телефонного дзвінка;
  • Проведення співбесід та інтерв’ю з релевантними кандидатами;
  • Участь у перемовинах, допомога замовнику у прийнятті правильного рішення;
  • Обговорення з кандидатом умов праці та надсилання оферу.

Сорсинг у рекрутингу

Серед великої кількості робочих обов’язків IT рекрутер досить часто ще бере на себе функції сорсера. У нашій країні нема чіткого розмежування між цими двома професіями. Функції обох постійно переплітаються. Тому, якщо ми говоримо про функціонал сорсингу в роботі рекрутера, то варто додати наступні обов’язки професії:

  • Аналіз ринку праці та збір необхідної інформації;
  • Пошук кандидатів на спеціалізованих платформах, використовуючи весь арсенал технічних засобів та можливостей відповідних програм;
  • Ведення внутрішньої бази кандидатів тощо.

Сорсер – це технічний спеціаліст, що повинен мати аналітичний розумовий склад для дослідницької роботи. Річ у тім, що багато досвідчених айтівців або взагалі не розміщують свої резюме, або знаходяться у режимі пасивного пошуку роботи. Знайти таких людей, їх контактні дані – основне завдання сорсера. IT рекрутерів вчать на курсах елементам сорсингового пошуку, але існують також повноцінні курси сорсингу. Таким чином, додатково опанувавши професію сорсера, фахівець може назвати себе рекрутером повного циклу.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber