1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Розрахунок потужності батареї опалення

21
Україна

Формула розрахунку потужності батарей опалення: скільки секцій потрібно?

Розрахунок потужності батареї опалення

Радіатори опалення: як правильно розрахувати потужність

Ви займаєтеся будівництвом будинку або робите капітальний ремонт - важливим буде питання про опалення. Популярний та звичний спосіб обігріву – радіатори (батареї). При виборі та придбанні цієї складової житлового простору необхідно подумати не тільки про дизайн та естетичність, а й технічні характеристики. Ціни та технічні характеристики на популярні радіатори опалення можна подивитися на сайті інтернет магазину АРМА ЛЮКС arma-lux.com.ua. Комфортне проживання в холод буде гарантовано правильним розрахунком потужності опалювальних приладів для кожного приміщення. Від результатів розрахунку залежатиме не тільки оптимальна кількість секцій для підтримки тепла, але й технічні параметри агрегату, що придбавається.

Формула розрахунку потужності

Головним критерієм буде, звичайно, площа кімнати. Звичайно, що чим більше приміщення, тим потужнішим повинен бути радіатор, тобто його тепловіддача. Основою для розрахунків послужать стандарти будівельних правил та норм, закріплені в документі СНіП. Відповідно до СНіП для обігріву житлової кімнати припадає 100 Вт потужності на 1 квадратний метр.

Формула проста: площа приміщення квадратних метрах множиться на стандарт, тобто на 100 Вт. Наприклад: площа 25 квадратних метрів, відповідно, необхідна потужність – 2500 Вт (100 Вт помножити на 25 кв.м). Дізнавшись необхідну потужність, легко можна визначити оптимальну кількість секцій в батареї. З паспорта обраного виробу беремо значення потужності однієї секції, яке і ділимо отриману розрахунковим шляхом загальну потужність радіатора. Підсумкове число є кількість секцій.

Наприклад, загальна потужність 2500 Вт, потужність однієї секції - 200 Вт (взяли з паспорта агрегату, що сподобався). Кількість секцій – 13 (2500 Вт розділити на 200 Вт та округлити до цілого числа). Невипадкові випадковості, або Коефіцієнти зміни потужності.

Час типових забудов, можна сказати, йде у минуле і приватне будівництво дедалі більше дивує різноманітністю архітектурних рішень. Високі стелі залів, скляні стіни, потрійні склопакети пластикових вікон, високоякісні утеплювачі стін та підлоги – все це впливає на систему опалення. В одних випадках у бік зменшення потужності, в інших – збільшення. Яка залежність від різних показників існує і як же вирахувати оптимальну потужність радіаторів? Для коригування отриманого формулою значення застосовується ціла система коефіцієнтів.

Кутове розташування: потужність змінюється за допомогою коефіцієнта 1,8. Кутове приміщення передбачає, що дві стіни є зовнішніми, тобто стикаються з холодним повітрям вулиці. Таку кімнату обігрівати потрібно більше, відповідно і потужність радіатора має бути вищою. Приклад: загальна потужність 2500 Вт множиться на 1,8, таким чином оптимальна потужність дорівнює 4500 Вт.

Висота стель: значення потужності або зросте, або знизиться. Для обчислення коефіцієнта в нормах будівництва прийнято стандарт – триметрова висота стель. Якщо стелі нижче стандартної величини, то потужність зменшується, якщо вище відповідно збільшується. Коефіцієнт вираховується співвідношенням реальної висоти до прийнятої за стандарт. Наприклад, реальна висота стель 4,5 метра, отже коефіцієнт дорівнює 1,5 (4,5 розділити на 3). При цьому потужність радіаторів збільшиться: загальна потужність 2500 Вт, помножена на отриманий коефіцієнт 1,5 дасть результат 3750 Вт. Чим вище стелі, тим вища потужність радіаторів.

У приміщенні є кілька вікон: коефіцієнт зміни потужності 1,8.

Склопакети у пластиці: потужність зменшується на 20%. Приклад: загальна потужність 2500 Вт, 20% цієї суми – 500 Вт, необхідна потужність – 2000 Вт (2500 Вт мінус 500 Вт). Ще один варіант розрахунку – коефіцієнт 0,8. Наприклад: загальна потужність 2500 Вт, помножена на коефіцієнт 0,8, покаже аналогічний результат - 2000 Вт.

Нижнє підключення радіатора: коефіцієнт 11 збільшує необхідну потужність. Підключення батареї до трубопроводу може бути бічним або нижнім. Це означає, що труба до радіатора йде або до нижньої частини підлогою, або до верхньої вздовж стіни. Нижнє підключення, звичайно, веде до підвищення потужності, оскільки передбачає тепловтрату системи опалення. Самостійне планування системи опалення цілком під силу будівельнику - непрофесіоналу. Потрібно лише враховувати всі особливості приміщення та застосовувати уточнюючі коефіцієнти. Головне у цій справі – неквапливість та уважність до деталей, а також максимальна точність розрахунків.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber