1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Профілактика сезонної алергії: як уникнути контакту з алергенами та зменшити ризик розвитку реакцій

17
Україна

Профілактика сезонної алергії: як уникнути контакту з алергенами та зменшити ризик розвитку реакцій

Сезонна алергія може турбувати нас особливо навесні та влітку. Водянистий кашель, закладений ніс і висип – ось деякі з симптомів, які ми можемо відчувати під час прогулянок або в результаті контакту з алергеном у їжі.

Алергія – це надмірна і ненормальна реакція імунної системи організму на речовини в навколишньому середовищі, які називаються алергенами. Найпоширенішими причинами алергії є алергени, що містяться в тваринах, продуктах харчування та пилку. Інгаляційні алергени поділяються на цілорічні та сезонні – до останніх належить переважно пилок рослин, які мають свій характерний сезон пилкування і тому викликають сезонну алергію.

Сезонну алергію може викликати пилок, концентрація якого в повітрі зростає вже наприкінці зими і зберігається до пізньої осені. Найбільше проблем може викликати пилок берези та вільхи.

Існує гігієнічна гіпотеза, яка стверджує, що зростання алергії може бути пов'язане з надмірним використанням антибактеріальних засобів та антибіотиків.

Для боротьби з проявами сезонної алергії чудово підійде препарат Еріус. Він ефективно усуває всі симптоми алергії.

Причини

При виникненні сезонної алергії основними причинами є пилок рослин, яка може викликати проблеми не тільки з квітами, але і з травами і навіть деревами. Симптоми сезонної алергії можуть посилюватися в результаті перехресної реакції з вибраними харчовими інгредієнтами. Деякі пацієнти з алергією на пилок рослин, наприклад, берези, також можуть реагувати на харчові алергени.

Симптоми

Якщо ви страждаєте від сезонної алергії, ознаки включають, перш за все:

  • водянисті виділення з носа;
  • свербіж у носі;
  • відчуття закладеності носа.

Алергіки часто чхають, можуть мати кашель, погіршення нюху та проблеми з засипанням. Також вони часто скаржаться на сльозотечу.

Профілактика сезонної алергії

При виникненні сезонної алергії профілактика може ефективно допомогти впоратися з її найнеприємнішими симптомами. Якщо ви страждаєте на алергію, намагайтеся постійно стежити за пилковим календарем окремих рослин. Під час найінтенсивнішого сезону пилку уникайте виходу на вулицю, а після кожної прогулянки приймайте душ, не забувайте ретельно вимити обличчя, обполоснути волосся та змінити одяг.

Щоб запобігти появі симптомів алергії, не провітрюйте квартиру, коли на вулиці пил від дерев і трави. Для прогулянок вибирайте місця, де регулярно скошена трава, і обмежте відвідування лісів і ділянок, густо вкритих дикою рослинністю. Корисно частіше пити воду, полоскати рот і не терти руками очі та область обличчя.

Література

1. Родінкова, В. В. (2013). Аеропалінологічний спектр м. Дніпропетровськ як основа профілактики сезонної алергії. Вісник Дніпропетровського університету. Сер.: Біологія. Медицина, (4 (1)), 3.

2. Родінкова, В. В., Кременська, Л. В., Білоус, О. С., & Паламарчук, О. О. ПИЛКОВИЙ ПРОГНОЗ ЯК ЗАСІБ ПРОФІЛАКТИКИ СЕЗОННОЇ АЛЕРГІЇ У ВІННИЦІ.

3. Костенко, О. Л. АЛЕРГІЯ: СИМПТОМАТИКА, ДІАГНОСТУВАННЯ ТА ЇЇ ПРОФІЛАКТИКА.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber