1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Як уберегти пральну машинку від поломок

79
Без регіону (не видаляти!)

Як уберегти пральну машинку від поломок

Більшість несправностей пральних машин не пов'язані з технічною недосконалістю
вузлів чи заводським шлюбом. Вони найчастіше виникають через відсутність профілактичного обслуговування, неуважності користувача або порушення правил експлуатації машинки. У цьому невеликому огляді ми зібрали практичні поради про те, як правильно поводитися з пральною машинкою та вберегти себе від неприємних сюрпризів, а також відсунути перший ремонт пральної машини на максимально тривалий термін або уникнути цієї проблеми.

Важливі рекомендації, які допоможуть уникнути помилок під час експлуатації 

Неправильне поводження зі пральною машиною може призвести не тільки до псування речей, але і до поломки дорогого обладнання. Основні обмеження та особливості кожної моделі зазвичай вказані в посібнику користувача. Ми ж зібрали корисні поради, які актуальні для всіх типів та моделей пралень, незалежно від виробника та року випуску.

  • ортопедичних подушок (особливо з ефектом пам'яті). У процесі прання їхня оболонка може розірватися і дрібний наповнювач заб'є елементи зливального тракту;
  • одягу з залишками вовни домашніх тварин. Ворсинки застрянуть в отворах барабана і заповнять зливний фільтр. Частина з них залишиться на поверхні одягу і її все одно доведеться "достигати" вручну;
  • речей, прикрашених камінням чи паєтками. Лусочки та камінці, при пранні, можуть обірватися та пошкодити важливі вузли прання;
  • килимки на гумовій основі. При інтенсивному пранні вони можуть розшаруватися і відірвані деталі заб'ють зливальний тракт;
  • водонепроникні речі та одяг. Випрати їх пральна машина не зможе, але вони можуть стати причиною відсутності зливу відпрацьованої води;
  • білизна та одяг з дрібними застібками, які, відірвавшись, можуть потрапити в зливну помпу або в інший важливий вузол і пошкодити його;
  • дрібні аксесуари та предмети одягу. Вони легко забивають зливні отвори, а іноді стають причиною заклинювання крильчатки зливної помпи.

Деякі з речей, що не рекомендуються до прання, якщо дозволяють їх габарити, перед завантаженням в барабан машинки потрібно помістити в спеціальний мішечок (пакет) для прання і правильно підібрати режим.

Події, які можуть стати причиною поломки пральної машинки

Деякі з наведених нижче рекомендацій прописані виробником у посібнику користувача машинки, але частина їх були сформовані з урахуванням аналізу причин поломок, усуваних нашими майстрами. Під час експлуатації пралень-автоматів НЕ МОЖНА:

  1. Завантажувати в барабан речі з неперевіреними кишенями. Ключі, гроші або інший дріб'язок, потрапивши в бак, може заклинити барабан, а при попаданні в помпу пошкодити вузол. Через це може знадобитися ремонт барабана пральної машини або заміна зливного насоса.
  2. Класти на корпус апарата важкі предмети чи ставати нею. Деформація каркаса машинки може призвести до дисбалансу барабана, через що згодом може знадобитися заміна амортизаторів у пральній машині або ремонт підшипникового вузла.
  3. Завантажувати в барабан надмірну кількість речей. Крім погіршення якості прання це призводить до підвищеного зношування деталей машинки і знадобиться дорога заміна підшипників у пральній машині.
  4. Прати лише кілька невеликих речей. Це призведе до розбалансування барабана. Рекомендується запускати машинку із завантаженням барабана не менше ніж на 40 відсотків.
  5. Мити елементи прання при включеній в електророзетку вилці шнура.
  6. Вмикати машинку через трійник чи подовжувач.
  7. Запитувати пральну машину від генератора або інвертора, якщо в їх інструкції така можливість не обумовлена.
  8. Додавати в бак машинки хімічні засоби, не призначені для цього (бензин, компоненти для хімчистки, порошок для ручного прання).
  9. Дозволяти дітям користуватись пралькою.
  10. Залишати без нагляду домашніх улюбленців біля прання під час прання.
  11. Відкривати відсік порошкоприймача під час виконання програми.
  12. Змінювати програму під час виконання циклу прання.
  13. Повертати перемикач режимів проти годинникової стрілки.
  14. Використовувати для очищення машини абразивні склади чи розчинники.
  15. Облокачувати будь-які предмети на скло завантажувальних дверцят барабана.
  16. Намагатися обійти захист системи самодіагностики, що спрацював. Якщо смарт діагностика пральної машини визначила, що подальше прання неможливе, потрібно відключити апарат від електромережі та запросити майстра сервісцентру.

Виконання цих рекомендацій не лише захищає машину від поломок, а й зробить експлуатацію безпечною.

Що потрібно робити, щоб продовжити життя пральної машини

Наведені нижче поради допоможуть запобігти багато неприємних моментів при "спілкуванні" з пралькою, а також сприятимуть продовженню терміну безремонтної експлуатації машинки. Ми рекомендуємо:

  1. Після завершення прання виймати штекер шнура живлення з розетки, а кран подачі води перекривати. Також бажано залишати завантажувальні дверцята відкритими, для висихання внутрішніх поверхонь машинки хоча б на пару годин. Лоток порошкоприймача слід тримати відкритим.
  2. Щоб уникнути псування дорогих речей, звертайте увагу на умови прання на ярликах одягу. Білі речі стирайте окремо від кольорових. За наявності плям, обробіть речі засобом для виведення плям перед тим як помістити їх в барабан.
  3. Регулярно проводьте профілактичні прання без речей із закладкою спеціальних компонентів, що запобігають утворенню вапняного нальоту або накипу. У деяких моделях передбачено функцію очищення барабана.
  4. Щоквартально видаляйте сміття із дренажного фільтра. Протирайте та очищайте складки гумового ущільнювача-манжети.
  5. При профілактиці звертайте увагу на стан зливного та наливного шлангів, а також на герметичність з'єднань.
  6. При завантаженні білизни, завантажуйте речі окремо, не допускаючи утворення грудок.

Виконання цих нехитрих рекомендацій допоможе продовжити термін служби вашої помічниці та заощадити на ремонті. І відсунути покупку нового апарату на пізніший термін.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber