1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Переваги та недоліки мовного табору для дітей шкільного віку

67
Без регіону (не видаляти!)

Сучасних дітей досить важко задовольнити розвагами та придумати, чим їх зайняти під час канікул чи на вихідних. В них є значно більше, ніж свого часу було у нас.

Переваги та недоліки мовного табору для дітей шкільного віку

До того ж реалії сучасності вимагають від батьків рішень вже зараз.

Сучасних дітей досить важко задовольнити розвагами та придумати, чим їх зайняти під час канікул чи на вихідних. В них є значно більше, ніж свого часу було у нас. До того ж реалії сучасності вимагають від батьків рішень вже зараз. В першу чергу це стосується вивчення англійської мови. Якщо раніше вона була одним з предметів середньої та старшої школи, то сьогодні без володіння нею просто не обійтись. Англомовний табір у Карпатах – це одне з рішень, за яке ваша дитина буде вдячна.

Що таке мовний табір

Мовний табір – місце, де діти різного віку (від 8 років) можуть відпочивати, навчатись, проводити своє дозвілля. Головна відмінність – занурення в мовне середовище, адже спілкування на заняттях та під час проведення вільного часу, навіть в побутових питаннях, відбувається англійською мовою.

Завдяки цьому вдається суттєво вдосконалити мовні компетенції, познайомитись з новими людьми, знайти друзів не тільки з України, але і з інших країн світу. Врешті, це новий, цікавий досвід, який в більшості випадків сприймається дуже позитивно.

Табори зазвичай розміщують в мальовничих місцях, в тих же Карпатах. Тому дитина зможе насолоджуватись красою природи, весело та активно проводити час, і все це під акомпанемент англійської мови. Це дає відмінні результати.

Переваги мовного табору

Головна перевага – перебування в англомовному середовищі, таке занурення дає відчутні результати навіть за той відносно нетривалий час перебування. Зазвичай тривалість зміни – 10–14 днів. Тобто, навіть обираючи табір лише на зимові канікули, школяр матиме час ще і зайнятись звичними для себе справами.

Занурення в таке середовище відбувається під час:

  • занять;
  • дозвілля;
  • спортивних заходів;
  • перегляду телевізора, прослуховування радіо;
  • інших активностей.

Навчання проводиться не так як в школі, а непомітно, без нудних уроків та студіювання підручників. Як результат, дитині просто необхідно вивчити/підтягнути мову для того, щоб повноцінно спілкуватись з одноліткам та старшими людьми. Кращі умови для цього – це лише потрапляння в англомовну сім’ю.

Але і це ще не все, адже перебування в таборі – це достатньо по-дорослому. Так, звісно, дитина не буде сама по собі, але вона буде 24/7 без батьків. Це розвиває самостійність, вчить знаходити вихід з різних ситуацій. Що там казати, стимулює до морального зростання. Звісно, дуже важливо, щоб в таборі були створені умови для безпечного перебування.

Подорож, в тому числі в межах країни, суттєво розширює кругозір. Вивчення мови йде поруч з пізнанням інших аспектів, в тому числі цікавих історій з різних місцин, зануренням в традиції, особливо якщо відвідування припадає на період зимових свят.

Огляд недоліків мовного табору

Звісно, не буває нічого ідеального, однак недоліки мовних таборів проявляються лише в деяких випадках. А саме:

  • неправильний вибір. Це може бути як недостатня увага батьків до умов проживання, так і відверта недолугість організаторів. Тобто заявлених емоцій та ефекту від перебування немає;
  • неготовність дитини. Звісно, якщо син чи донька не хоче їхати в табір, то вони, а згодом і батьки, побачать лише негатив.

Якщо ці два фактори відсутні, то відвідування табору принесе переважно позитивні емоції. Варто бути готовим ще і до того, що будь-який колектив – це ризик виникнення конфліктних ситуацій, але тут дуже важливо, щоб були напоготові вихователі. Якщо в дитини є певні особливості – наприклад, вона не вміє за себе постояти чи, навпаки, одразу ж кидається в бійку, краще попередити про це. Таким чином вдасться уникнути чи попередити більшість негативних вражень.

Неформальне навчання, що його здатні організувати мовні табори, дає дуже відчутний результат. Відвідуванням курсів та навіть індивідуальними заняттями з репетитором такого ефекту не досягнути.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber