1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Що потрібно знати про джерела безперебійного живлення (ДБЖ)

57
Без регіону (не видаляти!)

Джерела безперебійного живлення ➨ Все, що потрібно знати про ДБЖ: Види, Особливості, Принцип роботи ✓ Читайте у статті

Що потрібно знати про джерела безперебійного живлення (ДБЖ)

Що потрібно знати про джерела безперебійного живлення (ДБЖ)

ДБЖ – це оптимальний і сучасний спосіб вирішити всі проблеми неякісного або непостійного електропостачання. В цій статті ми обговоримо, що таке джерела безперебійного живлення, як вони працюють та які бувають види, аби ви змогли визначитися з вибором відповідного варіанту.

Джерело безперебійного живлення (ДБЖ) - це акумуляторна батарея в коробці з достатньою ємністю, щоб забезпечити роботу пристроїв, підключених до розеток змінного струму, від декількох хвилин до декількох годин, в залежності від ваших потреб та набору обладнання. Це може дозволити вам тримати інтернет-сервіс активним під час тривалого відключення електроенергії, дати вам п'ять хвилин, необхідних для автоматичного вимкнення вашого настільного комп'ютера з жорстким диском і уникнути втрати роботи (або, в гіршому випадку, запуску програмного забезпечення для відновлення дисків).

Як працює джерело безперебійного живлення

Залежно від розміру та технології пристрою, ДБЖ здатне захистити від одного комп'ютера до цілого центру обробки даних. ДБЖ має важливе значення для критично важливих середовищ, забезпечуючи безпеку та працездатність комп'ютерних систем та ІТ-обладнання під час відключення електроенергії, доки не будуть активовані генератори або належним чином вимкнені захищені пристрої, такі як сервери та мережеві компоненти, запобігаючи втраті даних та незавершеного виробництва. На додаток до забезпечення резервного живлення під час збоїв в електромережі, ці ДБЖ https://prel.prom.ua/g653550-dzherela-bezperebijnogo-zhivlennya також забезпечують різний ступінь захисту від інших проблем з електроживленням, включаючи провали напруги, стрибки, відключення, шум в мережі, коливання частоти, перенапруги, перехідні процеси та гармонійні спотворення. 

Види джерел безперебійного живлення

Існує три типи класифікації ДБЖ: статичні, динамічні (роторні) та гібридні. У статичних використовуються силові електронні перетворювачі, у динамічних - електромагнітні двигуни (генератори і двигун), а в гібридних - комбінація як статичних, так і динамічних.

Як працюють джерела безперебійного живлення

1. Автономний/резервний ДБЖ є найпростішим з трьох. Він забезпечує легкий захист від перенапруги та резервне живлення від акумулятора. Під час нормальної роботи він отримує живлення від основного джерела живлення (як правило, розетки змінного струму). Як тільки він відчуває, що основне джерело живлення виходить за допустимі межі або виходить з ладу, він перемикається на "автономний/резервний" акумулятор, звідки енергія надходить до інвертора постійного/змінного струму - таким чином, між основним джерелом живлення та акумулятором буде невеликий час передачі енергії.

2. ДБЖ в режимі онлайн/подвійного перетворення відрізняється від ДБЖ в режимі офлайн/резервування тим, що інвертор постійного/змінного струму завжди увімкнений. Це означає, що між основним джерелом живлення та акумулятором не буде часу на передачу енергії, що забезпечує більший захист від стрибків напруги, просідань, електричних перешкод та повного відключення живлення.

3. Лінійно-інтерактивний ДБЖ має подібну конструкцію до ДБЖ в режимі офлайн/резерв, але також має властивості онлайн/подвійного перетворення. Лінійно-інтерактивна конструкція може витримувати невеликі перепади напруги (близько 20% від стандартної напруги) завдяки використанню багаторозрядного автотрансформатора змінної напруги або підвищувального перетворювача. Навіть під час цих невеликих перепадів напруги батарея не використовується і продовжує заряджатися до тих пір, поки не виникне велике перенапруження.
 
Зрештою, вибір щодо придбання ДБЖ буде залежати від того, як часто очікуються коливання попиту на електроенергію, а також від ризику фінансової та репутаційної шкоди у разі перебоїв в електропостачанні або відключення електроенергії.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber