1. Головна
  2. >
  3. Аналітика

Українці можуть платити за світло вдвічі менше: що робити після збільшення тарифів

1986
Аналітика Україна

Після подорожчання електроенергії в Україні, нічний тариф замість 4,32 грн за кожну кВт*год становить 2,16 грн.

Українці можуть платити за світло вдвічі менше: що робити після збільшення тарифів

Для користування цим тарифом потрібно встановити двозонний лічильник, який може окупитися за 5 місяців.

Згідно з матеріалами OBOZ.UA, нічний тариф діє з 23:00 до 7:00. Для його використання необхідно встановити двозонний лічильник і подати заявку постачальнику електроенергії. Однак, через велике навантаження, деякі клієнти, які подають заявки на підключення нічного тарифу, отримують відповідь, що їхня черга наступить лише у листопаді цього року. Проте така черга спостерігається не у всіх містах.

Підключення нічного тарифу не вимагає додаткових витрат. Однак, українцям доведеться придбати двозонний лічильник, який коштує від 1,6 до 2,4 тис. грн. Ця покупка швидко окупиться. Наприклад, якщо ви витрачаєте 250 кВт*год на місяць і половину струму споживатимете в нічний період, щомісяця ви зможете заощаджувати 460 грн. Таким чином, придбання лічильника окупиться вже за 5 місяців.

Варто зазначити, що тариф підвищено для всіх, окрім тих, хто використовує електричний котел. Якщо у вас електричне опалення, у період з 1 жовтня по 30 квітня ви можете платити за струм за старим тарифом у 2,64 грн за кВтгод, але лише за умови, якщо використовуєте до 2000 кВтгод на місяць. Якщо витрачати більше, за кожний кВт*год доведеться заплатити повну вартість.

Якщо ви використовуєте 170 кВтгод, замість 448,8 грн доведеться платити 734,4 грн. Якщо ви використовуєте 400 кВтгод, замість 1056 грн доведеться платити 1728 грн. Якщо ви використовуєте 2000 кВтгод взимку та маєте електричне опалення, тариф не зміниться – 5280 грн. Якщо ви використовуєте 2001 кВтгод взимку та маєте електричне опалення, замість 5280 грн доведеться сплачувати 8644,3 грн. Пільговий тариф для опалення застосовують тільки в тому випадку, якщо можна розробити проект (котел, тепловий насос).

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber