1. Новини Закарпаття
  2. >

Українці - одні з лідерів серед антисемітів в Європі, - опитування

21.11.2019 21:52 Аналітика

В списку держав з високим рівнем антисемітизму перше місце зайняла Польща, в України - друге.

В списку держав з високим рівнем антисемітизму перше місце зайняла Польща, в України - друге.

Українці посіли друге місце в рейтингу антисемітських настроїв в Європі. Про це свідчать результати дослідження, проведеного Антидифамаційною лігою, повідомляє Корреспондент.net з посиланням на Assosiated Press.

Опитування провели в 14 європейських країнах. Респондентів запитували, чи вважають вони певні негативні стереотипи "ймовірно правдивими" або "ймовірно помилковими". Вважалося, що ті, для кого від 6 до 11 пунктів були правдивими, підживлюють антисемітські настрої.

Результати показали, що антисемітські настрої більше поширені в Польщі. З 37% в 2015 році вони зросли до 48% в 2019-му. В Україні рівень антисемітизму в 2016 році був 32%. У 2019-му - вже 46%. Третьою стала Угорщина - антисемітські настрої у 42% жителів у 2019-му, порівняно з 40% в 2016 році.

Останнім часом уряди всіх трьох країн критикували єврейські групи, хоча всі вони заперечують антисемітизм, стверджують у дослідженні. Наприклад, на початку 2018 року в Польщі консервативна правляча націоналістична партія прийняла закон, що забороняє деякі види промов про Голокост. В Ізраїлі це сприйняли як спробу "відбілити" участь у ньому деяких поляків.

Рішення України в 2018 році про вшанування лідера націоналістів Степана Бандери викликало різкі зауваження від посла Ізраїлю.

В Угорщині націоналістичний уряд Віктора Орбана розкритикували за кампанію проти єврейського фінансиста Джорджа Сороса.

Вплив євреїв у бізнесі - поширена думка в Східній Європі: 72% українців, 71% угорців, 56% поляків і 50% росіян погодилися з тим, що євреї мають занадто багато влади. Майже половина опитаних німців та австрійців (42% і 44% відповідно) вважають, що євреї багато говорять про те, що з ними сталося під час Голокосту. Найнижчі показники антисемітизму в Швеції - 4%, Данії - 10%, Франції - 17% і Бельгії - 24%.

Читайте на ГК:Доставка документів за кордон
Читайте на ГК:Біль у серці та сльози на очах: війна забрала життя ще одного добровольця (ФОТО)
Читайте на ГК:Ручний ліхтарик: незамінний помічник у повсякденному житті