1. Новини Закарпаття
  2. >

Кінець близько. Що далі робити з автомобілями на єврономерах

29.01.2019 18:54 Аналітика ВАЖЛИВО

Кількість розмитнених "єврономерів" б’є рекорди, але чимало українців і досі вагаються, чи варто їм сплачувати митні платежі. Які ж тоді варіанти у них є?

Кількість розмитнених

У власників авто на європейських номерах залишилося менше чотирьох місяців на розмитнення, повідомила УП.

Пільговий період, протягом якого можна сплатити удвічі менший акцизний податок, добігає кінця 22 лютого, а 24 травня спливає так званий перехідний період, протягом якого водії можуть вільно пересуватися на єврономерах.

Після цього правоохоронці обіцяють жорстко реагувати на всі випадки порушення податкового та митного законодавства.

За пільговими умовами українці вже оформили понад 30 тис авто. Оптимістичний прогноз — до кінця перехідного періоду українські номери отримають 250-300 тис машин.

При цьому представники організації "Авто євро сила", лідер якої недавно оголосив про намір балотуватися в президенти, продовжують шукати обхідні шляхи. Недавно вони заявили, що підготували спеціальні вказівки, які передали керівникам своїх філій у всіх областях.

Ці інструкції повинні "допомогти користувачам авто на "єврономерах" у законному полі захистити себе від "драконівських" штрафів та продовжити боротьбу за доступне розмитнення". Чи вдасться їм це зробити — покаже час.

У будь-якому випадку ця ризикована стратегія підійде не всім. Які ще варіанти тоді є у власників "єврономерів"?

Їх кілька, але жоден не передбачає можливості опинитися "в плюсі". Йдеться про те, щоб не втратити все або в кращому випадку "вийти в нуль".

Заплати податки і спи спокійно

Перший варіант, який розглядають усі користувачі, — легалізація авто через розмитнення. Він підходить і тим, хто планує залишити транспортний засіб собі, і тим, хто хоче машину продати.

Одна з головних проблем — далеко не кожен може знайти реального власника і зняти авто з реєстрації, що є першим та обов’язковим кроком на шляху розмитнення.

Інший момент — чи доцільно такий транспортний засіб реєструвати на українських номерах. Усе залежить від віку автівки та об’єму двигуна, а враховуючи, що старих машин більше, розмитнення для їх власників може виявитися непідйомним.

Читайте на ГК:Бомбосховище на Закарпатті за 14 мільйонів: де розташовано масштабну споруду в області і хто будує?
Читайте на ГК:Уже цими вихідними: невже Захід України перетвориться на дюни?
Читайте на ГК:Екстремальна погоня по-закарпатськи: чоловіки тікали від правоохоронців, що взяли слід (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська