1. Новини Закарпаття
  2. >

Воєнний стан: експерти оцінили, чи було виправданим його запровадження

28.12.2018 23:44 Аналітика

26 грудня припинив дію воєнний стан. Нагадаємо, цей правовий режим було запроваджено 26 листопада у десяти областях.

26 грудня припинив дію воєнний стан. Нагадаємо, цей правовий режим було запроваджено 26 листопада у десяти областях.

Тоді військово-політичне керівництво заявляло, що на такий крок треба іти, бо Росія готує масований наступ на суходолі, - пише expres.online. Чи доцільним було запровадження воєнного стану?

Ярослав Макітра, експерт Інституту соціальних технологій “Соціополіс”:

- Важко однозначно судити, достеменно не знаючи ситуації, що стосується нашої оборони. Можливо, воєнний стан дав можливість ефективніше мобілізувати країну. Якщо так, то запровадження такого правового режиму виправдане.

Чи пояснили це суспільству і чи українці зрозуміли підстави введення такого стану? Думаю, що ні. Адже питань дуже багато. Наприклад, чому це зробили саме тепер? Підстава, яку озвучила офіційна влада, нібито зрозуміла: напад в Азовському морі. Але ж ми протистоїмо російській агресії уже п'ятий рік!

Загалом у період цього правового режиму нічого надто негативного не відбулося. За єдиним винятком — були зірвані вибори в об'єднаних територіальних громадах у тих областях, де був введений воєнний стан.

Дмитро Снєгирьов, співголова ГІ “Права справа”:

- Підстав для запровадження воєнного стану не було. Кажучи про потребу введення воєнного стану, міністр оборони Степан Полторак заявляв, що на кордоні з Україною зосереджено до 80 тисяч військ Збройних сил РФ. Поясню, про що йдеться насправді. 32 тисячі військ зосереджено в окупованому Криму, 8 тисяч - в окупованих районах Донецької та Луганської областей і лише 40 тисяч — безпосередньо на кордонах з Україною, а саме у Ростовській та Білгородській областях.

Цієї кількості недостатньо для активних наступальних дій з боку російської армії. Бо чисельність Збройних сил України - 225 тисяч. Плюс резерв першої і другої черг налічує близько 200 тисяч. Себто Україна здатна поставити під багнети приблизно 425 тисяч. Якби йшлося про загрозу активних наступальних операцій, противник мав би мати перевагу в живій силі. А тут цифри незіставні!

Сергій Таран, голова правління Центру соціологічних і політичних досліджень “Соціовимір”:

- Воєнний стан продемонстрував, що Україна готова воювати і що буде вжито всіх заходів на організаційному рівні у разі ескалації ситуації. Чому 2014-го Росія розпочала агресію проти України? Бо була абсолютно переконана, що Україна не здатна чинити спротив. Як кажуть, хочеш миру — готуйся до війни. Тепер ми як належить підготувалися до війни і можемо швидко мобілізуватися у разі посилення агресії.

Не вважаю, що запровадження воєнного стану не було виправданим. Краще перестаратися, ніж недостаратися.

Тарас Загородній, керуючий партнер Національної антикризової групи:

- Запровадження воєнного стану нічого нам не дало. Бо де-факто збори резервістів, постачання техніки до війська та інші заходи, що відбулися в рамках воєнного стану, відбувалися і раніше.

Люди не зрозуміли логіки запровадження воєнного стану. Спочатку влада говорила, що не треба вводити воєнний стан, бо це ускладнить роботу економіки, співпрацю з МВФ, а потім несподівано зробила це. Так, стався напад на наші кораблі у Керченській протоці. Але ці події нічим не відрізняються від того, що відбувається вже чотири роки на Донбасі. Росія як поводилася агресивно, так і поводиться.

Нагадаємо, воєнний стан: стало відомо, як голосували закарпатські нардепи.

Читайте на ГК:Українська блогерка похвалилася результатом збільшення грудей (ФОТО)
Читайте на ГК:Закрився кожен п'ятий ресторан в Україні. Як коронавірус змінює апетити українців і перекроює ринок, - Страна
Читайте на ГК:В Україні збільшаться ціни на розмитнення авто з США: наскільки подорожчають машини
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...