1. Новини Закарпаття
  2. >

"На дорогах величезна кількість незастрахованих авто" - закарпатський політексперт (ВІДЕО)

23.10.2018 21:06 0 Аналітика

Зростання кількості автомобілів на іноземній реєстрації – тенденція, яку свого часу не помітили автомобільні лобісти.

Згодом, через неузгодженість держорганів влади та недосконалість законодавства, люди поширили цю тенденцію в погоні за дешевшими транспортними засобами.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив політичний експерт Олександр Солонтай.

Коментуючи проблеми, що виникають навколо автівок на іноземній реєстрації, він зауважив: слід врахувати, що на українських дорогах маємо і величезну кількість незастрахованих транспортних засобів.

«Відтак, при здійсненні дорожньо-транспортних розбірок в учасників нерівні права. Тобто, маємо ситуацію, у якій страждають як і водії на єврономерах, так і ті, хто має українську реєстрацію», – зазначив політексперт.

На його думку, у тому, що обидві групи водіїв почуваються незадоволеними – вина автолобістів. Мовляв, саме через них «влада дотягнула до такої ситуації».

«Представники влади, які засіли в українському парламенті та уряді, мають прямий стосунок до українського автопрому. До того ж так ми уже не називаємо виробництво нашого автомобіля, а посередницькі послуги в імпортуванні офіційних транспортних засобів, контролю над автомобільними салонами і, відповідно, роботи з транспортом, який завозять в Україну та продають за завищеними цінами. Тут це співпадає частково із державними інтересами, однак не громадянськими», – вважає Солонтай.

Мовляв, це приклад, коли «людські» та державні інтереси розходяться між собою.

«Зокрема, йдеться про питання, скільки людина повинна офіційно заплатити у бюджет, щоб офіційно користуватись транспортом», – зазначив експерт.

Зростання ж кількості «євроблях», на його думку, є «стихією», яку автолобісти просто не проконтролювали.

«Вони її пропустили та намагались із нею боротися. Однак, в результаті неузгодженості в органах влади та недосконалості регулювання страхового ринку чи митного законодавства, люди, в погоні за доступними автівками, пробили дірку. Її сформували спочатку українські автовиробники, а потім автоімпортери у згоді із органами державної влади, які накопичували грошові стягнення до держбюджету. В результаті цього виникло дві реальності, які стикаються між собою», – переконаний Солонтай.

Нагадаємо, що Верховний Суд визнав законним використання авто на єврономерах, ввезених у режимі "транзит".

Читайте на ГК:Підприємцям Закарпаття: з третього серпня податкові платежі прийматимуть до 23:00
Читайте на ГК:На Закарпатті у ще одного прикордонника виявили коронавірус
Читайте на ГК:З 1-го серпня буде відомо, в якій "зоні" карантинних обмежень опиниться Закарпаття (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська