1. Новини Закарпаття
  2. >

Константинополь відповів на розрив з РПЦ по-християнськи - bbc

19.10.2018 21:01 Аналітика

Вселенський патріархат не буде розривати стосунків з Російською православною церквою.

Вселенський патріархат не буде розривати стосунків з Російською православною церквою.

Про це йдеться в заяві архієпископії православних російських церков в Західній Європі, яка підпорядковується Вселенському патріархату.

"Повідомляємо вам, що Вселенський патріархат не переривав спілкування з Московським Патріархатом і продовжує його поминати в порядку, встановленому в диптиху", - йдеться у заяві.

Джерело ВВС News Україна у Вселенському патріархаті підтвердило, що Константинополь стосунків з РПЦ не розривав.

Віряни РПЦ, згідно із повідомленням екзархату, можуть вільно брати участь у літургійному житті та церковних святах у приходах Вселенського патріархату.

Рішення РПЦ

14 жовтня РПЦ вирішила розірвати євхаристійне спілкування з Вселенським патріархатом через його рішення щодо автокефалії для Української православної церкви.

Це рішення означає, що віряни РПЦ не можуть причащатися в храмах Константинопольського патріархату, а священики та ієрархи не зможуть здійснювати спільних богослужінь.

Такий крок - найвища міра інституційних церковних санкцій.

Рішення РПЦ стало відповіддю на заяву синоду Константинопольського патріархату про надання автокефалії (незалежності) православній церкві, яку в недалекому майбутньому планують створити в Україні.

Крім того, Константинопольський патріархат зняв анафему (відлучення від церкви) з голови невизнаної Української православної церкви Київського патріархату Філарета і скасував документ 17-го століття, за яким, як вважає РПЦ, в її юрисдикцію були передані території нинішньої України.

Всі рішення Константинополя щодо України, на думку РПЦ - незаконні та "канонічно нікчемні".

Нагадаємо, що філарет звернувся до російського патріарха з проханням про вибачення.

Читайте на ГК:Ubisoft представили нову технологію
Читайте на ГК:"Продемонструвала напівоголені груди": Кайлі Дженнер у відвертому вбранні позувала для Vogue (ФОТО, ВІДЕО)
Читайте на ГК:Кіт пройшов 64 км, щоб повернутися додому (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська