1. Новини Закарпаття
  2. >

Безсмертний: "Україні треба прийняти закон про зброю" - Главком

17.10.2018 21:08 Аналітика

«Зараз на руках у людей знаходиться від 5 до 6 млн. одиниць зброї», - каже політик

«Зараз на руках у людей знаходиться від 5 до 6 млн. одиниць зброї», - каже політик

В умовах зовнішньої агресії та внутрішньої незахищеності громадян в Україні необхідно прийняти закон про зброю. Про це в Кропивницькому заявив політик, віце-прем’єр-міністр (2005) Роман Безсмертний під час дискусії «Якої ми хочемо України», ынформувало видання Главком.

«На паркані напис «Злий собака». Я за те, щоб там також було «У господаря зброя». Це стримує від агресії. Нам необхідно запровадити цивілізований обіг зброї, в іншому випадку невідомо куди вона буде стріляти», - сказав він.

Безсмертний вважає, що для цього потрібно ухвалити відповідний закон, що врегулює сферу обігу легальної цивільної зброї, а також дозволить облікувати ту нелегальну зброю, що зараз знаходиться на руках у людей. За різними даними, це від 5 до 6 млн. одиниць. Маючи закон про зброю, буде простіше перейти і до вирішення ще одного нагального питання – створення територіальної оборони.

Він переконаний, що озброєні закони територіальної оборони стануть додатковим стримуючим фактором для держави-агресора. Крім того, політик виступає за повернення курсу військової підготовки в освітні заклади.

«У нинішній ситуації наполягаю на поверненні повного курсу військової підготовки в школах. Свого часу ми із 6 класу могли автомат Калашнікова збирати-розбирати із закритими очима. Нас готували до чогось. В 2014році 95% призовників автомат вперше брали в руки у воєнкоматі, а їм ще воювати. Нас щороку ганяли на стрільби. Хочеш - не хочеш, он мішень, стріляй, ти повинен навчитись це робити», - зазначив Безсмертний.

Політик нагадав, що у цивілізованих країнах є закони про цивільну зброю, її впорядкований обіг та самооборону з її допомогою. В умовах війни та коли держава не займається безпекою громадян, прийняття закону, який унормує дану сферу, стає дуже актуальним питанням для України. 

Нагадаємо, що мешканці Закарпаття добровільно здали понад 150 одиниць зброї.

Читайте на ГК:Курси валют на 4 серпня: євро подешевшав, долар подорожчав
Читайте на ГК:Відверта фотосесія від "гарячої" Даші Астаф'євої (ФОТО)
Читайте на ГК:"Жінок більше, ніж чоловіків": статистика безробітних в Україні, - Центр зайнятості
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська