1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. >
  5. Угорщина

"Будапештська угода" Путіна тримається на хиткому фундаменті

29.08.2017 21:05

Таку думку висловив Балаш Ярабік, позаштатний науковий співробітник Carnegie Endowment for International Peace.

Відповідну статтю опубліковано виданням The Moscow Times, передає inopressa.

"За загальноприйнятою думкою, російсько-турецькі відносини зараз стали незвично хорошими, а прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан дивиться на путінську Росію як на джерело натхнення для свого ілліберального держави", - пише в статті, опублікованій в The Moscow Times, Балаш Ярабік, позаштатний науковий співробітник Carnegie Endowment for International Peace.

Другий за рік візит російського президента в Будапешт і почесна вчена ступінь, якої його удостоїв один з угорських університетів, підкріплюють це враження.

"Але не все те золото, що блищить", - вважає автор. "На відміну від попереднього візиту Путіна в Угорщину, який відбувся в лютому, на тлі санкцій ЄС щодо Росії, ніяких спільних прес-конференцій лідерів не заплановано. До того ж ілюзія, що це прагматичне партнерство завоювало підтримку американського президента Трампа, випарувалася - якщо взагалі існувала ", - йдеться в статті.

Як припускає Ярабік, за візитом Путіна в Угорщину в цей понеділок стоїть бажання прискорити модернізацію угорської АЕС "Пакш" і розчистити шлях для укладення довгострокового контракту на поставки газу з Росії до Угорщини.

"Складність цих угод і принцип "вертикалі влади", за яким організована керівна структура в обох країнах, вимагають частого спілкування в верхах", - пояснює автор.

Проект модернізації АЕС здійснюється повільно, а на ринку газу Будапешт енергійно торгується.

Правда, якщо Польща і Литва готові закуповувати газ дорожче, щоб знайти енергетичну незалежність від Росії, то для Будапешта ключове завдання - знизити витрати. "Те, що для домогосподарств енергія подешевшала, допомогло Орбану перемогти на виборах в 2014 році", - пояснює автор. Зі свого боку, "Газпром" зацікавлений в зберіганні свого газу в Угорщині, щоб знизити ризики від потенційної блокади його транзиту через Україну.

Тим часом угорські опозиційні партії заявляють, що на парламентських виборах в 2018 році електорат повинен вибирати: або ЄС, або Росія і Орбан. Автор вважає:

"Не так-то легко переконати угорських виборців, що необхідно вибирати одне з двох. Хоча Угорщина підтримує прагматичні зв'язки з Росією, вона як і раніше твердо вкорінена в євроатлантичному світі, угорці - одні з найпалкіших прихильників ЄС, судячи по свіжих соцопитуваннями".

Курс Будапешта на "відкритість сходу" не є чимось екстраординарним, продовжує Ярабік.

"А сповзання Угорщини в іллібералізм не надихає і не підтримувалося Путіним. Його причина - панівні позиції Орбана на місцевій політичній арені останні вісім років", - йдеться в статті.

На закінчення автор переказує думку угорського аналітика Андраша Раца:

"Це не дружба, немає ніяких спільних цінностей, які могли б стати основою довгострокового альянсу. Оскільки обопільні інтереси тримаються на хиткому фундаменті, чекайте, що сторони будуть жорстко торгуватися один з одним".

Нагадаємо, як повідомляв Голос Карпат раніше, другий раз в цьому році російський президент Володимир Путін зустрічається з прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном в Будапешті.

Читайте на ГК:Тисячі людей вийшли на вулиці і вимагають відставку Орбана: в Угорщині розпочалися масові протести (ФОТО)
Читайте на ГК:Потужне природне явище накрило Західних сусідів: у мережі діляться цікавими відеозаписами (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Екстремальне видовище перетворилося на місиво: в Угорщині сталася масштабна трагедія (ВІДЕО)

Зустріч двох противників ЄС: Путін прибуде в Будапешт

Путін збирається до Будапешта

Сьогодні в Будапешті стартує фестиваль "Сігет"

Берегівські архівісти співпрацюють із колегами з Будапешту