1. Новини Закарпаття
  2. >

"План Пінчука": Крим - Росії, Донбасу - автономію, а США, Росія та ЄС відновлять економіку України

01.01.2017 17:00 Аналітика

Чому пропозиції впливового підприємця щодо припинення конфлікту на сході України співпали з ідеями оточення Дональда Трампа.

Чому пропозиції впливового підприємця щодо припинення конфлікту на сході України співпали з ідеями оточення Дональда Трампа.

Після президентських виборів в США, на яких переміг кандидат від республіканців Дональд Трамп, цілий ряд впливових американських юристів і політологів озвучили свої варіанти, якою має бути політика адміністрації Трампа щодо конфлікту на Сході України.

Видання "Страна" вже не раз деталізувала ці програми, зокрема триступеневу програму вирішення конфлікту в Україні, запропоновану чотирма впливовими американськими юристами в авторитетному виданні The National Interest, а також концепцію колишнього держсекретаря США Генрі Кіссінджера, в якій, нібито, Росії запропонують гарантувати безпеку на Донбасі, у відповідь на це Захід перестане "обурюватися" через Крим, після чого півострів офіційно не визнають частиною Росії, але кримське питання перестане бути проблемою у відносинах з США.

Ці сценарії по своїй суті мало чим відрізняються один від одного і висловлюють оформлення домовленостей - Захід офіційно НЕ визнає Крим Російським, але в реальності Мовчки з цим погоджується, Донбас Залишається в складі України, але на особливий статус і з широкою автономією, а США, Ес і Росія спільними зусиллями відновлять економіку України. Тобто, грубо кажучи, дадуть нашій країні гроші.

Тепер же приблизно ідентичний цим американським концепціям план був озвучений і з української сторони. При чому, його висловив бронзовий призер списку найбагатших українців, впливовий олігарх, зять колишнього президента України Леоніда Кучми Віктор Пінчук, який запропонував свій план встановлення миру в Україні, зокрема, зробивши ряд поступок щодо членства в НАТО і кримського питання.

Заява Пінчука прозвучало на сторінках видання The Wall Street Journal, в статті для якого він пропонує йти на компроміси в частині перспективи членства в ЄС і вирішення конфлікту на Донбасу і в Криму окремо в обмін на досягнення безпеки.

Що конкретно пропонує Пінчук

Основні його ідеї - це продовження виконання Мінських домовленостей усіма сторонами конфлікту, однак, він вважає, що це тільки частина ширшої картини, в якій Україна йде на "болючі компроміси" заради миру.

- Україна повинна розглянути можливість тимчасово виключити членство в ЄС з наших заявлених цілей на найближче майбутнє. Ми можемо побудувати європейську країну, бути привілейованим партнером, а обговорювати вступ пізніше.

- У той час, як ми зберігаємо свою позицію щодо того, що Крим - це частина України, і він повинен бути повернутий, Крим не повинен стати перешкодою на шляху вирішення, яке покладе край війні на сході на прийнятних умовах. Україні 15-20 років потрібно, щоб згенерувати достатній економічне зростання і стабілізувати нашу інфраструктуру, соціальний захист і фінансову систему. Всі жителі Криму захочуть в такому випадку жити в цій майбутній Україні - як східні німці хотіли стати частиною Західної Німеччини.

- Конфлікт на сході був ініційований з-за кордону і не є справжнім рухом за автономію або громадянською війною. Для справедливих виборів умов не буде, поки Україна не отримає повний контроль над своєю територією. Однак, можливо, нам доведеться проігнорувати цю правду і погодитися на проведення місцевих виборів. Такі компроміси можуть означати, що будуть розчаровані українці сходу, які сильно постраждали. Однак якщо це те, що необхідно, щоб Україна могла продемонструвати свою прихильність мирному об'єднанню, можливо, нам доведеться піти на цей компроміс, заради порятунку тисяч життів.

- Ми повинні зосередитися на допомозі тим, кому довелося покинути свої рідні міста, хто не можуть повернутися з-за загрози жити в умовах репресій і небезпеки, запропонувавши їм всю можливу підтримку, щоб відновити їх життя в новій реальності.

- Нарешті, давайте визнаємо, що Україна не вступить в НАТО в найближчій або середньостроковій перспективі. Пропозиція нам не зроблено, але якби воно і було зроблено, воно могло б привести до міжнародної кризи безпрецедентних масштабів. На даний момент, ми повинні прагнути до альтернативної конфігурації в області безпеки і погодитися на нейтралітет - як наше бачення найближчої перспективи на майбутнє.

- Україні будуть необхідні гарантії безпеки. Згідно з Будапештським меморандумом 1994 року, США, Росія, Великобританія, Франція і Китай надали Україні запевнення в безпеці в обмін на відмову від ядерного арсеналу. Ми повірили в ці угоди, але найболючішим чином дізналися, коли Росія вторглася до Криму, що запевнення - це не гарантії. Україна повинна запропонувати запропонувати реальний, деталізовані пропозиції за всіма цими пунктами. Ми також повинні чітко дати зрозуміти, що ми готові погодитися на поступове зняття санкцій з Росії в міру наближення до вирішення, що забезпечує вільну, єдину, мирну і безпечну Україну.

"Життя українців, які будуть врятовані, стоять хворобливих компромісів, які я запропонував", - підкреслює в своїй публікації Віктор Пінчук.

"Пінчуку плювати на Україну"

Заява українського олігарха не на жарт сколихнула налаштовані на святкування Нового року українське суспільство. І якщо одні були готові, як то кажуть, підписатися під кожним реченням Пінчука, інші вимагали заборонити в'їзд олігархові в США і країни Європи. Наприклад, нардеп від народного фронту Віктор Романюк на своїй сторінці в Facebook вже написав, що в статті для The Wall Street Journal Пінчук пропонує здати Крим і підписати Мінськ-2 на умовах Росії.

"Чому він це робить? Відповідь очевидна. За копійки приватизував активи в Україні, вивів кілька мільярдів доларів з нашої країни. Таким чином, знекровив і знищив десятки тисяч робочих місць в Україні ... Його основне завдання - забезпечити теплу та сите життя свого тіла і схожим тіл ... Йому плювати на Україну, на її майбутнє ", - заявив депутат.

Дану публікацію в американському виданні нардеп називає посяганням на територіальну цілісність України.

"Будемо звертатися в компетентні органи США і Європи з вимогою заборонити громадянину України Віктору Пінчуку в'їзд до цих країн", - вважає Романюк.

Перший Віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко, в свою чергу, вже розкритикувала пропозиції і колишнього держсекретаря США Генрі Кіссінджера та українського олігарха Віктора Пінчука, не вірячи в реалістичність їх втілення. Про це Геращенко написала на своїй сторінці в Facebook.

"Колеги питали про ставлення до удачі Кіссінджера, щодо розміну Криму на Донбас. При всій повазі до видатного дипломатичному минулому Генрі Кіссінджера, як і при всій повазі до В. Пінчуку, я не вважаю ці ідеї реалістичними. Вони врахували інтереси США і РФ, Трампа і Путіна, але забули про ключовому -... про позицію українського народу А народ не збирається капітулювати і відмовлятися від євроатлантичної інтеграції, щоб заспокоїти Європу і РФ Нас і не таким лякали останні 3 роки, але не зупинили Так, і, врешті-решт , повинен же хоч хтось нагадувати старої заможній Європі про принципи а сьогодні європейські принципи захищають українські хлопці на Донбасі Саме вони, а не хто інший, відстоюють сьогодні вибір 42-мільйонної країни, наш шлях в НАТО і ЄС ", - .. зазначила Геращенко.

"Пінчук озвучив те, що вже погоджено у Трампа"

Втім, опитані "Страной" політичні експерти вважають, що пропозиція Пінчука не можна недооцінювати.

"Чому це пропонує Пінчук? Тому що він найбільш амеріканоінтегрірованний олігарх. У нього є зв'язки і знайомства в світових елітах. Йому добре знайомий американський економічний і політичний істеблішмент. І він користується повагою в Україні. Роблячи такі заяви, Пінчук демонструє готовність стати мостом між адміністрацією Трампа і українським і російським істеблішментом. Багато хто вважає, що він "перевзуватися" після того, як спонсорував фонд кандидата від Демократичної партії Хілларі Клінтон, але це не зовсім так як б не критикували саме саму фігуру Пінчука, цей план -. це найбільш раціональний підхід , і світові еліти з таким планом можуть погодитися та й більшість українців, які втомилися від війни і нестабільності теж ", - говорить "Стране" політичний експерт Руслан Бортник.

А ось політолог Костянтин Бондаренко каже "Стране", що сьогодні Віктор Пінчук озвучує те, що вже погоджено на рівні оточення Трампа і серед республіканців.

"Пінчук робив невдалу ставку на демократів, а тепер намагається показати, що він не чужий і республіканцям. У його плані немає нічого нового. Все те ж саме Трампу вже запропонували люди з його оточення, в тому числі Генрі Кіссінджер, і такий сценарій здається самим . імовірним для адміністрації Трампа після його інавгурації 20 січня тобто, Пінчук намагається зіграти на випередження і показати, що він є і прихильником нової адміністрації Трампа, і одночасно - надією для нинішньої влади ", - говорить Бондаренко "Стране ".

"Бізнес підпишеться під пропозиціями Пінчука"

Один з представників українського великого бізнесу сказав "Стране", що пропозиції Пінчука - це те, що вже давно обговорюється в колах українських підприємців.

"Всі розуміють, що з війною пора закінчувати і якось фіксувати відносини з Росією Тому що за нинішнього стану справ України надовго залишиться мертвою територією для інвестицій і бізнесу, -. Каже підприємець. - Пінчук, як людина має широкі зв'язки на Заході і серйозну підтримку там, просто озвучив ці настрої і ці пропозиції. і бізнес, принаймні моє коло спілкування, підпишеться під кожним з них. Думаю, що підтримає ці пропозиції і суспільство. Тому що не можна плутати настрою українського Фейсбук і українського народу. Більшості українців хочеться світу і нормального життя. і якщо хтось із нинішніх представників влади, який заробляє на війні, цього не розуміє, то, боюся, йому доведеться піти ".

Читайте на ГК:Посилення відповідальності за порушення мобілізації: у Раді проголосували за новий законопроєкт
Читайте на ГК:Новий законопроєкт про мобілізацію: чи призвуть українців до 25 років
Читайте на ГК:Охопить майже всю Україну: синоптик розповіла, що станеться з погодою до суботи
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська