1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

У ЗМІ з Ужгорода – найнижчий рівень замовних матеріалів

27.12.2016 16:13 Аналітика

Найнижчі показники замовних матеріалів в період із квітня по грудень зафіксовано у ЗМІ Ужгорода та Львова — по 2% від загальної кількості матеріалів в друкованих ЗМІ та 1% в інтернет-ЗМІ.

У газетах Закарпаття, дійшли висновку експерти, кількість політичної джинси значно перевищує комерційну – 75% і 25% відповідно, йдеться у прес-релізі Інституту масової інформації.

Загалом у період із квітня по грудень 2016 року в друкованих та електронних медіа Закарпаття періодично з’являлися публікації з ознаками замовного характеру щодо діяльності партії «УКРОП», Радикальної партії Олега Ляшка, Аграрної партії України, а також народного депутата України Василя Петьовки.

Найвищий рівень джинси в регіональних медіа помічено у миколаївських друкованих ЗМІ — 15% від загальної кількості матеріалів та в дніпропетровських онлайн-ЗМІ — 7%.

Такі результати моніторингу регіональних ЗМІ у десяти регіонах України на предмет наявності матеріалів з ознаками замовлення, який провели експерти Інституту масової інформації у квітні-грудні 2016 р.

Співвідношення політичної та комерційної джинси як в друкованих так і в інтернет- ЗМІ  — 50 на 50% (у середньому по всіх регіонах за дев’ять місяців). Політична джинса переважає над коменційною в газетах Запоріжжя — 59% політична джинса, Ужгорода — 75%, Харкова — 56%, Херсона — 63% та Дніпра — 55%. В онлайн-ЗМІ переважає політична джинса в Миколаєові — 58%, Луцьку — 65%, Полтаві та Херсоні — 80%.

З комерційних замовників джинси практично у всіх досліджуваних регіонах переважають комерційні клініки, магазини та банки. В Запоріжжі велика кількість джинси Запоріжсталі та екстрасенсів.

В рамках дослідження аналізувалось по два популярних друкованих та два популярних онлайн ЗМІ в десяти областях України — Запорізька, Дніпропетровська, Одеська, Харківська, Херсонська, Миколаївська, Полтавська, Закарпатська, Волинська та Львівська області. Моніторинг проводився кожен другий тиждень протягом дев’яти місяців з квітня по грудень 2016 року. Аналізувались всі матеріали, що вийшли в стрічці новин інтернет-видань, та всі матеріали тижневих випусків газет протягом тижня.

Джинса — це журналістський матеріал, або матеріал прес-служб, що спрямований на поліпшення або ж створення позитивного іміджу політичних партій, окремих політиків або людей, торгових марок або окремих товарів, державних структур, а також благодійних фондів та релігійних організацій, та не позначений як реклама зрозумілим для переважної більшості людей чином.

Читайте на ГК:Поблизу Ужгорода зайнявся ромський дитячий садок (ФОТО)
Читайте на ГК:Восени в Ужгороді відбудеться масштабна спортивна подія
Читайте на ГК:На КПП "Ужгород" конфіскували "Opel" за контрабанду бурштину
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus