1. Новини Закарпаття
  2. >

"Бомба" невдоволення тарифами може вибухнути восени - ЗМІ

16.07.2016 Аналітика ВАЖЛИВО

Про "оманливу літню сплячку" напередодні осені - "ритуальної пори політичних занепокоєнь та вуличних хвилювань" - пише "Дзеркало тижня".

Видання відзначає, що восени невдоволення комунальними тарифами може сягнути піку в Україні. "У що саме виллється роздратування громадян країни, стомлених війною, корупцією і балаканиною?", - запитує тижневик. Відповідь спробували дати соціологи.

Ірина Бекешкіна, директор Фонду "Демократичні ініціативи" ім. І.Кучеріва, вважає, що до масових протестів можуть призвести три чинники. По-перше, подія, яка обурить велику масу людей одночасно. У 2004 році такою подією стала очевидна фальсифікація виборів, а в 2014-му - побиття студентів.

"Зараз обурливим фактором можуть стати тарифи - масовий шок, який населення відчує після отримання нових платіжок, особливо з початком опалювального сезону", - зазначає пані Бекешкіна. В поєднанні з "безкарністю корупції" шок від тарифів може стати дієвим фактором.

Однак, для протестів необхідні також лідери, вважає соціолог. За її словами, вони є. Йдеться насамперед про політичні сили, які хочуть дочасних виборів, зокрема партію Юлії Тимошенко, Олега Ляшка, а також Опозиційний блок.

Третім фактором буде чітке розуміння мети та бажаного результату протестів, додає соціолог.

Вона оцінила імовірність "соціальних вибухів" восени у шість балів за десятибальною шкалою.

При цьому Ірина Бекешкіна відзначила, що об'єктивно найбільш невдоволеними і обуреними є люди з невеликим статками, але вони, за словами соціолога, "найменш спроможні до самоорганізації".

Читайте на ГК:Масштабні вибухи під Вінницею: огляд надзвичайної події / ВІДЕО
Читайте на ГК:Президент Порошенко скликав військовий кабінет через вибухи під Вінницею
Читайте на ГК:В Україні підрахували дітей-сиріт
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus