1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Медична реформа в Мукачеві: лікарні міста потерпіли масові скорочення

03.06.2016 Аналітика

Після обрання нового керівництва міста змінилось і керівництво відділу охорони здоров’я Мукачівського міськвиконкому.

Стара-нова команда після того, як приступила до роботи, почала втілювати і реалізувати реформи у царині медицини,повідомляє PMG.

Та ці реформи у місті були сприйняті неоднозначно, адже йдеться про скорочення ліжкомісць, ставок та упорядкування штатного розпису Мукачівської ЦРЛ.

Результати упорядкування: колектив лікарні скоротився чи збільшився?

Ще у квітні 2016 року керівник відділу охорони здоров’я Мукачівського міськвиконкому Любов Мандзич анонсувала майбутні скорочення у колективах відділень місцевої центральної районної лікарні. За її словами, найболючішим питанням є вивільнення медичних працівників – орієнтовно близько 100 осіб.

«Після звільнення пенсіонерів матимемо можливість повністю забезпечити роботою молодих спеціалістів. Взагалі ми переходимо до практики працевлаштування з повним навантаженням і відходимо від практики роботи на 0,25 і 0,5 ставок, бо нікому не потрібен спеціаліст, що працює один день на тиждень. Крім того, ми провели моніторинг, і з’ясували, що кожного дня 100 ліжок не обслуговуються через відсутність пацієнтів. Тому кількість ліжок буде скорочено. Також упорядковується кількість працівників лікарні. У підрозділах установи працює більше спеціалістів, ніж це передбачено штатним розписом. Чимало лікарів працюють на чверть ставки. Це стосується в першу чергу пологового та гінекологічного відділень. Тому тут буде скорочено 12 посад, і в першу чергу це стосується пенсіонерів», – констатувала на початку своєї роботи Любов Іванівна.

І справді, вже менш, ніж за місяць деякі структурні частини лікарні зазнали скорочень. Насамперед були звільнені особи пенсійного віку. Зокрема, і колишня завідуюча першим пологовим відділенням Мукачівської ЦРЛ Оксана Старничук, яка через реформу втратила місце роботи.

«4 березня медики отримали наказ начальника відділу охорони здоров’я Мукачівського міськвиконкому Любові Мандзич про те, що буде реорганізація в акушерській службі, будуть скорочені ліжкомісця та вивільнені ставки. У документі також йшлося про те, що весь штат працівників структурного підрозділу може бути вивільненим. І всі підписались під цим наказом. Ніхто мене не попереджав про те, що буду звільнена. Звертаю увагу на те, що можливе вивільнення – це не попередження про звільнення. 5 травня у мене був повний робочий день. У нас були планова та ургентна операції, які були узгоджені. Моїм іменем були підписані накладні. За кожен наданий лікарський препарат, операцію я була відповідальна. Наступного дня, 6 травня, як завжди, прийшла на роботу. На моєму місці сиділа інша людина і сказала, що усно їй дав розпорядження головний лікар виконувати обов’язки головного лікаря і проводити п’ятихвилинки. Колишня завідуюча другого пологового відділення казала, що бачила накази, які підписані головним лікарем. Ми були шоковані неочікуваною інформацією про скорочення штату. Але є нюанс: накази були підписані 4 травня, а наступного дня я працювала», – стверджує пані Оксана.

Схожа ситуація і у міській гінекології. Як розповіла лікар гінекологічного відділення Ольга Чабан, яка віддала 34 роки свого життя важкій медичній роботі, у лютому весь штат гінекологічного відділення повідомили про те, що будуть зміни кількості ліжкомісць та ставок працівників. Сама вона працювала на півставки.

«Я з наказовим документом була ознайомлена тільки після травневих свят. 26-го квітня ми з колегою Надією Іванівною Бухало вийшли на роботу. Нам повідомили про те, що ми скорочені, хоча наказ на власні очі тоді не побачили. Того дня о 19 годині працівники відділу кадрів зателефонували і сказали, що я звільнена. Заміни лікарів на той момент не було. 25-30 квітня мною було прийнято 13 хворих, з яких 6 – мали ургентну операцію. Ми не мали ні морального, ні юридичного права у ті дні не вийти на роботу», – констатує лікар-гінеколог Ольга Чабан.

Головний лікар Мукачівської ЦРЛ Ярослав Луп’як на твердження про те, що звільнені лікарі не бачили наказів, сказав наступне:

«Є і таке, що Ви побачите той наказ, відмовитесь його підписати, а завтра вже будете казати, що я Вам його не показував. Ніхто через юридичні норми не переступив, бо ми розуміємо, що треба діяти у правовому полі. Ми попереджували про вивільнення посад».

Причини скорочень

Останні реформи, які відбуваються у Мукачівській центральній районній лікарні, схвилювали чи не усе місто, адже були звільнені відомі лікарі, які мали довіру у населення. Головний лікар медичної установи Ярослав Луп’як розповів про те, чому скоротили працівників саме пенсійного віку.

«Ви знаєте про те, що Мукачівська міська рада прийняла на сесії рішення упорядкувати штатний розпис та затвердити новий статут Мукачівської ЦРЛ. Тому ми упорядкували ЛОР-відділення, де скорочено кількість ліжкомісць до 5 одиниць, упорядкували роботу кардіологічного відділення на 6 ліжок при цілодобовому чергуванню кардіолога. Така доля чекає і на неврологічне відділення», – зауважив Ярослав Луп’як.

Особливу увагу він присвятив пологовим та гінекологічним відділенням, з яких і розпочався процес оптимізації та упорядкування Мукачівської ЦРЛ.

«На акушерсько-гінекологічній службі працювало 36 осіб. Коли ми упорядкували розпис, то при 80 ліжках – 40-43 людини. Це 50% завантаженість ліжок. Ми скоротили 20 ліжок. Відповідно два повноцінні відділення є незадіяними. Ми їх об’єднали в одне пологове відділення. Відповідно і вивільнились посади, оскільки чим менше ліжкомісць, тим менше потрібно і медичного персоналу. Перенавантаженим є штатний розпис у гінекологічному відділенні. Тим більше, люди були попереджені за два місяці про можливе вивільнення посад», – мовив головний лікар Мукачівської ЦРЛ.

Але Ярослав Луп’як наголосив і на тому, що до колективу лікарні було приєднано близько 150 осіб.

Майбутнє лікарні після реформи

Ярослав Луп’як наголосив на тому, що реорганізація, упорядкування штатного розпису та скорочення очікуватимуться і в інших відділеннях Мукачівської ЦРЛ.

Судячи із тверджень чиновників, які займаються охороною здоров’я у місті, й надалі у центральній районній лікарні будуть скорочення. І на прикладі пологового та гінекологічного відділень можемо припустити, що звільнятимуть саме лікарів, які мають великий стаж роботи і перебувають у пенсійному віці.

Відповідно після такої оптимізації відкритим залишається таке питання: чи будуть готові молоді спеціалісти до нових викликів та випробовувань, які готує сьогоднішня медицина? До чого призведе реформа у вигляді скорочень, упорядкування та оптимізації? Газета «Панорама» й надалі стежитиме за перебігом реформ у медичній галузі міста.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus