1. Новини Закарпаття
  2. >

Закарпатський політолог: "Від сесії до сесії всім депутатам весело"

12.03.2016 Аналітика Ексклюзив Голос Карпат

Те, що політичний рік починається у нас з двох місяців, коли нічого не відбувається, усі звикли. Але все гарне швидко закінчується.

Виявляється, що за цей час в окремих сферах вже встигли використати усі кошти, котрі виділялися на цілий рік, то ж далі лишається тільки реготати. Депутати обласної ради теж вирішили перевірити, хто і як із них пережив зимові свята, то ж зібралися навіть достроково. Хоча основні питання обговорюватимуться 17 березня, за тиждень відбулося позачергове засідання.

Воно, чесно кажучи, розчарувало геть усіх, включаючи і самих депутатів. Так і лишилося загадкою, навіщо взагалі було його збирати. Бо ті кілька звернень до офіційного Києва, які прийнято, а перед тим так бурхливо обговорено, абсолютно ні на що не впливають. Ясно, що депутати зібралися, аби просто помірятися силами і з’ясувати, чи не змінилися якісь внутрішні розстановки порівняно з груднем, коли вони бачилися востаннє. Наскільки серйозно готовий “Єдиний Центр” грати роль опозиції, чи вдалося когось з його депутатів перетягти на владний бік? На чиєму боці “Батьківщина”, яка традиційно на Закарпатті постійно розривалася і розривається між красивими і розумними, а в результаті лишається ні з чим? Чи витворилося із “Cолідарності” щось членороздільне, чи вона назавжди на Закарпатті так і залишиться чимось таким – ні рибою ні м’ясом? Чи лишається “Відродження” виключно підтанцовкою у Г.Москаля, чи нарешті знайшло якусь власну гру? Чи має обласна рада у цілому якесь власне бачення закарпатських перспектив, чи просто пливе за течією?

Чесно кажучи, на жодне із цих питань сесія так і не дала відповіді. Єдина фракція, яка чітко виявила свою позицію – “Опозиційний блок”: він взагалі не прийшов на це засідання ні про що. Сесія показала, що поки єдиним політичним гравцем на Закарпатті залишається Г.Москаль. він традиційно домінував під час усього засідання, хоча, строго кажучи, він нині і не має гідних опонентів в області, тому усі жарти – кудись у порожнечу. Закарпатський політикум зараз набагато далі від структурованості, ніж рік-два тому. Він перетворюється на аморфну масу, чяка не становить ні для кого жодних проблем, але і користі від неї так само немає.

З іншого боку, і руху нікуди не відбувається. Область зачищено під інтереси П.Порошенка, “’Єдиний Центр” суто декоративно позначає свою опозиційність, але виключно на словах, та й то максимально ліниво. Балогівці відчувають, що їх хочуть загнати в опозиційний кут, з якого виходу просто не буде, тому не дуже туди поспішають. До того ж напередодні переформатування уряду В.Балога може вести у Києві якісь переговори з президентською командою, тому його партійці і демонструють зараз максимальну гнучкість.

Не виключено, що з Києва пішла команда в усі обласні ради прийняти звернення, які би демонстрували безнадійну ситуацію, до якої довів регони А.Яценюк. Принаймні, це єдина хоч якась раціональна причина на пояснення спішного прийняття нікому не потрібних звернень. Щоб прагматичним закарпатцям самим спала на гадку така безглузда затія – це було би занадто неймовірно. А так закрпатці продемонстрували, щ опоки готові підігрувати столиці: чим би там дитя не бавилося, аби тільки не плакало. Закрапття давно вже не чекає звідти нічого позитивного для себе і вчиться розраховувати виключно на власні сили.

Більшість депутатів на сесії відверто нудьгували. Причому в усіх фракціях без винятку. Те, що обласний парламент все безнадійніше перетворюється на цирк, вже зрозуміло. Це еще далеко не кінець, аде тенденція цілком чітка. Облрада поступово відсувається від вирішення справжі важливих питань і перетворюється на машину для голосування за листи, котрі нікого ні до чого не зобов’язують. Багатьох депутатів починає дратувати та роль клоунів, яка їм відводиться, але до рішучого бунту вони ще не готові.

Наступного разу обласні депутати зберуться вже після того, як у Києві нібито мають оголосити прізвище нового прем’єра.Отже, можна буде висувати бодай якісь претензії, бо зараз в уряді просто ні з ким говорити. Уже зараз видно, що ні державний, ні обласний бюджет не буде виконано, то ж на наступних сесіях почнеться переведення стрілок і шукання крайнього винного у зриві антинародних бюджетів.

Оскільки ділити якісь бюджетні кошти до кінця цього року практично вже неможливо (їх або немає, або вони вже кілька разів переділені), то керівництву облради доведеться демонструвати дива винахідливості, аби на наступних сесіях зайняти депутатів бодай чимсь. Тому знову буде активізовано суто формальне питання про делегування повноважень державній адміністрації і тому подібні суто протокольні моменти. Якихось же доленосних рішень від облради цього року ми, швидше за все, так і не докачаємося.

Сергій Федака.

Читайте на ГК:Новини Закарпаття, Ужгорода, Перечина та Мукачева 26 вересня 2017 року
Читайте на ГК:На Закарпаття повернули 15 нелегалів, які перетнули словацько-український кордон
Читайте на ГК:З початку року на Закарпаття ввезли понад 842 тонни гуманітарної допомоги
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus