1. Новини Закарпаття
  2. >

Чому варто прислухатися, що каже Меркель - експерт

22.02.2016 Аналітика

Останні заяви канцлера Федеративної Республіки Німеччини не варто розцінювати як шантаж або залякування.

Можу з упевненістю стверджувати, що подібні акценти продиктовані суто економічної складової, - пише в своєму блозі для сайту" ЛІГА "член комісії Київської міської ради З питань бюджету та соціально-економічного Розвитку Алла Шлапак.

"Справа в тому, що від взаємних санкцій Європи і Росії страждають обидві сторони Не потрібно бути провидцем, щоб зрозуміти -... Вічно так тривати не може Особливо, коли в ЄС не бачать хоч скільки-небудь відчутних реформ в Україні Ні в соціально економічної, ні в управлінській ні, врешті-решт, політичній сферах.

Пакет безвізових законів - це чудово, але поки провідні країни Європи не до кінця розуміють, чому ці ходи робляться якось окремо. Точкові реформи без комплексного реформування всіх, так би мовити «ракових» галузей - марні, адже в багатьох сферах корупція в'їлася настільки глибоко, що просто неможливо нічого не робити?

Медицина, соціальна політика, банківська сфера і, врешті-решт, питання децентралізації - всі ці аспекти життєдіяльності країни потребують термінової реанімації.

Щоб зрозуміти невдоволення тієї ж Німеччини, потрібно просто подивитися на її державний устрій або інших успішних країн світу: Австрії, Бельгії, Швейцарії, США, Австралію і Канаду.

Ці успішні країни мають глибоко децентралізувати пристрій державного управління. І, коли глава держави заявляє, що звернення київської обласної ради про виборність губернаторів є закликом до розколу країни, в ЄС це сприймають як небажання до цивілізованої децентралізації. А значить, якщо до них не дослухаються - навіщо тоді Європі продовжувати завдавати шкоди своїй економіці?

І погодьтеся, в цьому є логіка. Хочу нагадати, що і віце-президент США Джозеф Байден в нашому парламенті заявив про необхідність масштабної децентралізації.

І повірте - ні з боку Німеччини, ні з боку США це не продиктовано бажанням нав'язати свою волю. Там просто дійсно не розуміють, як президенту чи прем'єру активно вибудовувати національну і міжнародну політику, якщо ще і бути зайнятими питаннями призначення губернаторів, глав районних адміністрацій і т. п.

Я думаю, що для нас настав зараз переломний момент: або ми відмовимося від занадто централізованої влади і дамо старт реформам, а також повномасштабним розслідуванням гучних корупційних скандалів, або втратимо підтримку ЄС.

Вирішувати тим, хто зараз при владі ", - зазначила пані Шлапак.

Читайте на ГК:Комп’ютерний інженер зі США проголосив нову релігію, божество якої — штучний інтелект
Читайте на ГК:Сценарій російського втручання проглядається в насильстві при референдумі в Каталонії, - The Washington Times
Читайте на ГК:В туристичному італійському місті тротуари перетворили на парковку / ВІДЕО
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus