1. Новини Закарпаття
  2. >

Росія вводить продовольче ембарго щодо України

15:12, 22 Листопада Аналітика

Москва прийняли рішення про введення захисних заходів у вигляді продовольчого ембарго,а отже зробила нам велику послугу - висловився Олександр Пасхарьов для видання НВ.

Урядом РФ було прийняте рішення,щоб з 1 січня 2016 року ввести продовольче ембарго по відношенню до України.

За словами міністра економічного розвитку РФ Олексія Улюкаєва, після того, як Україна приєдналася до санкцій проти Російської Федерації - економічних, фінансових, Москва прийняла рішення про введення захисних заходів у вигляді продовольчого ембарго.

"Просто це рішення має відстрочений характер. Воно теж відстрочено до 1 січня", - цитує Улюкаєва ТАСС.

Також глава Мінекономіки РФ зазначив, що з високим ступенем вірогідності Москві доведеться в односторонньому порядку захищати свій ринок від неконтрольованих поставок товарів через митну територію України, товарів з третіх країн, насамперед з країн Європейського союзу.

"Підстав для того, щоб зберігати нульову ставку митного тарифу з Україною, в такій ситуації ми не маємо", - сказав міністр.

І це спричинить серйозні наслідки для українських виробників. Напевно, якась частина людей втратить роботу. Але, незважаючи на це, російське ембарго розглядаеться,як позитивне явище. Якщо Росія категорично відмовляється визнати Україну суб'єктом історії, то все, що обмежує наші відносини з нею, варто розглядати у позитивному ключі.

Кілька років тому, перебуваючи в Києві,пан Глазьєв доводив, що ми потребуємо Росії, оскільки ніхто інший нашу продукцію купувати не стане, маючи на увазі при цьому її низьку якість. Вже тоді було гидко слухати. Невже ми приречені бути другосортними в питанні виробництва власної продукції? НІ! І такого роду кроки з боку Росії лише підштовхують нас підвищувати конкурентоспроможність наших товарів.

Українські підприємства продемонстрували здатність обходитися без російського ринку. Досить згадати так звану «сирну війну», коли Росія заборонила постачання на свою територію українських сирів. Українські виробники знайшли свого споживача в Європі, Азії, Африці. Крім того, ті товари, від яких зараз відмовиться Росія, будуть продаватися на внутрішньому ринку, і ціни на них можуть дещо впасти.

В цілому на поточний момент ембарго, безсумнівно, створить для України економічні труднощі, але в довгостроковому плані Росія зробила Україні велику послугу.

Ембарго – це ще одна цеглина на шляху до створення конкурентоспроможної економіки

Важко оцінювати, як продовольче ембарго відобразиться на самих росіянах. При прийнятті рішень економічна доцільність, здається, ніколи не була для російського керівництва на першому місці – хіба що, коли справа доходила до економічної катастрофи. Так що ембарго щодо України – це виключно політичне рішення.

А ще це стимул для нашої країни. Путін вже давно йде цим шляхом, роблячи Україну більш консолідованою. У кінцевому рахунку, він завершив створення української громадянської нації. А ембарго – це ще одна цеглина на шляху до створення конкурентоспроможної економіки.

Читайте на ГК:В Женеві туалети трьох ресторанів і одного банку засмітилися купюрами по 500 євро
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus